به گزارش طلوع کرمانشاه، مازیار طهماسبی از پایان عملیات ترمیم  فاز یک بیمارستان شهرستان سرپل‌ذهاب در خرداد ماه امسال خبرداد و اظهار داشت: ترمیم و مقاوم‌سازی بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب تا اوایل خرداد تمام می‌شود اما زمان استفاده از آن برای بستری بیمار مشخص نیست.

طهماسبی با بیان اینکه فاز دو بیمارستان تا اوایل شهریور افتتاح می‌شود بیان کرد: خیران کاشانی ساخت فاز دوم بیمارستان شهدای سرپل‌ذهاب را به عهده دارند.

وی از افتتاح چهار مرکز بهداشتی و درمانی در طول این هفته در سرپل‌ذهاب خبرداد و بیان کرد: بهره‌برداری از این پروژه‌ها از ۶ ماه تا یک سال زمان نیاز دارند و اعتبار ساخت آن‌ها مربوط به زمان قبل از زلزله است.

سرپرست شبکه بهداشت شهرستان سرپل‌ذهاب افزود: این چهار مرکز شامل مرکز بهداشتی و درمانی جابری، مرکز بهداشتی و درمانی بزمیرآباد و سه پایگاه سلامت در سطح شهر برای خدمات‌رسانی است.

طهماسبی با بیان اینکه ساخت ۱۹ خانه بهداشت را بانک آینده به عهده دارد گفت: در زلزله ۲۲ مرکز بهداشت تخریب شد که ساخت ۱۹ مورد را بانک آینده متقبل شد و سه مرکز دیگر را سایر خیران می‌سازند و اکنون زمین‌های این مراکز برای ساخت آماده است.

وی با اشاره به اینکه در زلزله چهار مرکز بهداشتی و درمانی تخریب شدند بیان کرد: خیران تبریزی سه مرکز قلعه شاهین، بزمیرآباد و گرده نور را تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی بر عهده گرفتند و مرکز درمانی شماره دو سرپل‌ذهاب را خیر مشهدی برعهده گرفته و کار ساخت آن از هفته گذشته آغاز شده است.

سرپرست شبکه بهداشت شهرستان سرپل‌ذهاب با بیان اینکه بیماری سالک بومی منطقه سرپل‌ذهاب است گفت: تاکنون گزارشی جدی در زمینه بیماری سالک و سایر اپیدمی نداشته‌ایم و تنها بیماری‌های گوارشی در حالت عادی و خارج از موضوع زلزله نیز در منطقه به خاطر فصل گرمسیری وجود دارد.

طهماسبی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از شیوع بیماری واگیر درسطح شهر آموزش‌هایی ارائه شده است بیان کرد: این آموزش‌ها از طریق تبلیغات محیطی و آموزش‌ چهره به چهره برای مردم و توزیع بروشورهایی برای جلوگیری از شیوع بیماری واگیر در سطح شهر ارائه شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۸ هکتار از مناطق زلزله‌زده سم‌پاشی شده است گفت: در زمینه سم‌پاشی و عملیات جونده‌کشی با همکاری جهاد کشاورزی اقدامات خوبی انجام شده اما اکنون مرحله دوم سم‌پاشی به دلیل بارش‌ها به صورت موقت متوقف شده است و بعد از پایان بارندگی مرحله دوم سم‌پاشی آغاز ‌می‌شود.

تسنیم