طلوع کرمانشاه: در اینکه معلمین گرامی چشم و چراغ جامعه و تعالی بخش فرهنگ این مرز و بوم هستند و در عرصه علم آموزی و دانش برای آینده سازان این مملکت از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزیده و کوتاهی نکرده هیچگونه شک و شبهه‌ای نیست و باید قدردان زحمات و تلاش‌های این قشر فهیم و ارزشمند بود.

اما هدف از این نوشتار سخنی با معلمین و مشاهیری است که مورد تجلیل شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمانشاه قرار گرفتند.

ای کاش این عزیزان و بزرگواران به جای دریافت هدایای ویژه و سخنرانی های آنچنانی در تعریف و تمجید از نمایندگان شورا و مدیران شهرداری، برای ابراز همدردی با جامعه شهروندی به ویژه سوگند معصوم و مظلوم که در نونهالی به دلیل بی کفایتی مدیران و مسئولان شهر در رودخانه چم بشیر غرق گردید و نه تنها خانواده بلکه شهری را عزادار کرد، هدایای خود را هرچند کم و ناچیز به عنوان یک حرکت نمادین جهت ایجاد حاشیه‌ای امن در رودخانه‌ها و فضاهای سبز خطرآفرین و حادثه خیز و در جهت امنیت شهروندان خصوصاً فرزندان این شهر به شهردار و آقایان شورا پس می‌دادند.

ای کاش قبل از سخنرانی در وصف یال و کوپال نمایندگان شورا و مدیران شهرداری با ابراز همدردی از پرسنل شهرداری کرمانشاه به ویژه جامعه کارگری که در روز کارگر حتی از دریافت یک شاخه گل و یک پیام ساده تبریک شهردار محترم محروم بودند از گرفتن هدایا خودداری می‌کردند، اما افسوس که سرمشقان جامعه به عنوان معلمین و مشاهیر چنین نکردند و درست در زمانی که باید درس همبستگی و همدردی را به شهردار و نمایندگان پارلمان محلی می آموختند چنین نکردند! به راستی اگر سرمشقان جامعه چنین هستند پس وای به حال ته مشقان جامعه!

اما سخنی با شهردار متعهد، متخصص و دوستان و یاران ایشان

جناب شهردار، ای کاش برای شهروندان مظلوم این شهر بگویید اگر غرق شدن کودکی در چم بشیر به شهرداری مربوط نیست پس تجلیل از معلمین هم به شهرداری مربوط نیست، اگر عقب افتادن حقوق اندک و ناچیز رفتگران و کارگران شهرداری به شما مربوط نمی‌گردد پس به فکر معلمین و ورزشکاران بودن هم به شهرداری مربوط نیست.

در حالیکه آقایان شورا و شهرداری در روز کارگر حتی نتوانستند و نخواستند از کارگران و کارکنان شهرداری تجلیل کنند پس تقدیر و تشکر از سایر اقشار و گروه‌ها هم به آنها مربوط نمی گردد، چگونه است که شهردار کرمانشاه که فردی متخصص و باتجربه است در گفتگوهای رسانه‌ای خود دم از نبود درآمد در شهرداری می‌زنند و از کمبود بودجه و اعتبار می‌نالند اما به یکباره حاتم بخشی نموده و اقدام به تجلیل‌های آنچنانی می‌نمایند.

اگر اسم این اقدامات کار فرهنگی است چرا به صورت ریشه‌ای و درست به موضوع فرهنگ نمی پردازید! ای کاش نیمی از بودجه فرهنگی شهرداری که توسط سازمان فرهنگی و هنری شهرداری حیف و میل می‌گردد و برای جلب رضایت آقایان شورا از جیب مردم هزینه می‌شود را در محلات حاشیه شهر خرج می‌کردید، ای کاش سری به محلات جعفرآباد، شاطر آباد، حکمت آباد و سایر نقاط حاشیه شهر بزنید و اوضاع و احوال کودکان کار و زنان بد سرپرست را می‌دیدید، با نیمی از بودجه به تاراج رفته فرهنگی شهرداری می توان در این نقاط کارهای درست و اساسی فرهنگی و حتی شهروندی انجام داد یا حداقل روی استعدادهای نهفته و بر باد رفته کودکان کار سرمایه گذاری کرد.

جناب شهردار شما مدیر هستید و صاحب اختیار، اما نگذارید از جیب مردم هزینه گردد تا آقایانی که یک شبه ره صد ساله رفته‌اند و دنبال نام و نانی هستند، حق و سرمایه مردم را بر باد فنا بدهند.