به گزارش طلوع کرمانشاه، بهمن فرازش مدیر شرکت تولید داروی باختر بیوشمی کرمانشاه  امروز پنجشنبه در مراسم رونمایی از چند داروی هپاتیت، ضد ایدز در مرکز تولید داروهای ضد ایدز باختربیوشیمی که با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت، گفت: شرکت باختر شیمی ۲۹ سال پیش بنا نهاده شده است که بتوانیم قدم های موثری را در راستای استانداردسازی و اعتلای صنعت دارو برداریم.
مدیر شرکت باختر بیوشیمی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۵۰ قلم محصول در این شرکت تولید می شود، افزود: تلاش ما مبتنی بر الگوهای استاندارد جهانی است و مجموعه این تلاش ها در ۵ فار ایجاد شده است.
وی  بیان کرد: از بدو امر هدف دستیابی به مبحث کیفیت بوده است که تلاش شده از بهترین مواد اولیه تهیه شود و هیچگاه حتی در زمان تحریم موردی نداشتیم که از منابع غیر کیفی استفاده کنیم.
فرازش گفت: از ۱۵۰ قلم محصول بیش از ۹۰ قلم آنها دارای تاریخ انقضای ۵ ساله است.
وی افزود: داروهایی از جمله داروی ایدز، هپاتیت، ms و … در این شرکت تولید می شود و طی ۵ سال گذشته در این راستا جزو نفر اول تولید آنها بوده ایم.
مدیر شرکت باختر بیوشیمی گفت: در حال حاصر ۱۷ قلم محصول را در دست تولید داریم و شرکت مکمل دارویی را تشکیل دادیم که تنها شرکت تخصصی در زمینه مکمل ها هستیم.
وی افزود: در حال حاضر ۴۰ قلم از داروهای ما با داروهای جهانی رقابت دارد و امسال سعی شده غالب مکمل های ورزشی، غذایی و گیاهی را به طور کامل در سبد محصولات داشته باشیم و کشور از این لحاظ بی نیاز به واردات باشد.