به گزارش طلوع کرمانشاه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ابتدای سفر به استان کرمانشاه با حضور در مزار شهدا با شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرد.

وی سپس با حضور در بیت امام جمعه کرمانشاه با آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان دیدار خواهد کرد و تفاهم نامه همکاری بین وزارت ارشاد و استانداری کرمانشاه در ایجاد پروژه های فرهنگی را امضا خواهد کرد.

حجت الاسلام رحیم جعفری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در اینخصوص گفت: در جریان این سفر تفاهم نامه ای بین وزارت ارشاد و استانداری کرمانشاه به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمانشاه می رسد.

وی افزود: این تفاهم نامه برای اولین بار به این شکل و در ابعاد مختلف تدوین شده که ارزش ریالی آن ۸۸ میلیارد تومان است و حدود ۶۵میلیارد تومان در بخش عمرانی سهم استان و ۳۰ میلیارد آن سهم وزارت خانه است.

این مسئول تصریح کرد: این اعتبارات پیش بینی شده در تمامی بخش ها اعم از معاونت های فرهنگی، هنری، قرآنی، سمعی و بصری و کانون های مساجد مشخص شده است.

وی افزود: در این تفاهم نامه همچنین مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه تالار مرکزی شهر کرمانشاه در نظر گرفته خواهد شد که جهت شناسایی و تملک زمین آن است.

حجت الاسلام جعفری خاطرنشان کرد: برنامه های سفر امروز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مزار شهدا و تحدید میثاق با آرمان های شهدا آغاز شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین طی امروز از مجتمع فرهنگی هنری دانش و مجتمع بیستون بازدید بعمل خواهد آورد.

وی گفت: برنامه سفر وزیر دو روزه است و در طول برنامه ها با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان های کرمانشاه، صحنه، هرسین، کنگاور و سنقر دیدار خواهد داشت.