هانیه ناصری در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه با اشاره به شروع فصل و ویژگی‌های این فصل، اظهار کرد: فصل پاییز به دلیل هوای خشکی که دارد منجر به خشکی پوست افراد می شود که برا جلوگیری از این عارضه می توان از روغن های گیاهی استفاده کرد.
وی روغن بنفشه و بادام را جمله روغن های مفید برای جلوگیری از خشکی پوست در این فصل دانست.
این کارشناس طب سنتی در خصوص دمنوش هایی که در این فصل بدن را گرم نکه می دارد نیز تاکید کرد: استفاده از دمنوش های گیاهی همچون میخک، جعفری، دارچین، بابونه، نعناع، پونه، گل محمدی، زعفران و چای سبز جهت گرم نگه داشتن بدن و جلوگیری از بروز و یا درمان سنتی بیماری ها در فصل پاییز مفید است.
ناصری دمنوش زنجبیل را نیز از دیگر دمنوش های مفید در این فصل دانست و عنوان کرد: دمنوش زنجبیل به دلیل اینکه حاوی میزان زیادی مواد مغذی است باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر نفوذ میکروب و ویروس های فصل پاییز می شود.
وی بیان کرد: دمنوش گیاهی آویشن نیز به دلیل اینکه خاصیت ضد عفونی و ضد باکتری دارد از بروز بیماری هایی همچون سرماخوردگی و آرتروز که باعث آسیب به بدن افراد می شود جلوکیری می کند.
این کارشناس ارشد داروهای گیاهی معتقد است در فصل پاییز مصرف زیاد غذاهای غلیظ و قوی و پرخوری باعث ایجاد بیماری های گوارشی در افراد می شود.