به گزارش طلوع کرمانشاه، رضا زارعی سطح باغات انگور یاقوتی استان کرمانشاه را سه هزار و ۷۶ هکتار اعلام کرد و افزود: بخش کمی از تاکستان های انگور یاقوتی استان هنوز نهال بوده و به مرحله باروری نرسیده‌اند.

زارعی متوسط عملکرد انگور یاقوتی در استان را هشت تن در هکتار دانست و پیش‌بینی کرد: امسال ۲۸ هزار و ۹۳۶ تن انگور یاقوتی از تاکستان‌های استان کرمانشاه برداشت شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین انگور یاقوتی تولیدی در استان کرمانشاه مربوط به شهرستان سرپل ذهاب است، افزود: عمده تاکستان‌های انگور یاقوتی استان در شهرستان‌های گرمسیری استان شامل سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب قرار دارند.

وی اضافه کرد: در تمامی شهرستان‌های استان کرمانشاه  کم و بیش تاکستان انگور یاقوتی داریم.

زارعی  سپس با بیان اینکه برداشت انگور یاقوتی از چند روز گذشته در منطقه سومار آغاز شده،  ادامه داد:  برداشت انگور یاقوتی در استان  به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

زارعی با بیان اینکه انگور یاقوتی در نخستین روزهای برداشت در روزهای پنجم خرداد با قیمت هر کیلوگرم ۳۵ هزار تومان از باغداران منطقه سومار در استان کرمانشاه خریداری شد، افزود: در حال حاضر  و با آغاز برداشت محصول در باغات شهرستان قصرشیرین انگور یاقوتی با قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار تومان از باغداران خریداری می‌شود.

 

ایسنا