به گزارش طلوع کرمانشاه، پیمان جاویدان با اشاره به نزدیکی به فصل گرما و تعطیلی مدارس در سطح استان، اظهار کرد: شنا از جمله رشته های ورزشی پُرطرفداری است که بسیاری از خانواده ها برای بحث اوقات فراغت فرزندان خود در تابستان، آنها را در این رشته ثبت نام می کنند.

وی ادامه داد: درحال حاضر ۲۸ استخر فعال شنا در سطح استان داریم که از این تعداد ۲۳ استخر مربوط به شهر کرمانشاه است.

این مسئول اضافه کرد: هر ساله با شروع شدن فصل گرما شاهد افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی مراجعه به استخرهای شنا در کرمانشاه هستیم.

جاویدان با اشاره به تعدد استخرهای فعال شنا در سطح استان، عنوان کرد: خوشبختانه این موضوع سبب شده تا استخرها خارج از ظرفیت پذیرش نکنند.

رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان کرمانشاه با تقسیم بندی استخرها به دو نوع استخرهای ممتاز و استخرهای درجه یک، در خصوص تعرفه آموزشی آنها در تابستان ۹۷ نیز عنوان کرد: تعرفه آموزش شنا که شامل ۱۲ جلسه است، در استخرهای درجه یک ۱۷۰ هزار تومان و در استخرهای ممتاز ۱۹۰ هزار تومان است.

وی تاکید کرد: این تعرفه مربوط به استخرهای دولتی استان است و استخرهای خصوصی تعرفه مشخصی اعلام نکرده اند.

جاویدان خاطرنشان کرد: پس از پایان دوره کلاس های آموزش شنا در استخرهای استان یک دوره مسابقات استعدادیابی را برای کودکان برگزار می کنیم و نفرات برتر را در بخش های شنا، شیرجه و واترپلو شناسایی و جذب خواهیم کرد.

 رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلوی استان کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۶۴ مربی مرد و ۷۶ مربی زن در رشته شنا فعالیت می کنند، افزود: بروز رسانی آموزش مربیان را باتوجه به در پیش بودن فصل تابستان در دستورکار قرار دادیم ویک دوره کلاس بازآموزی را برای این مربیان نیز برگزار کرده ایم.

 

ایسنا