به گزارش طلوع کرمانشاه به نقل از روابط عمومی استانداری هوشنگ بازوند صبح امروز در نشست شورای اشتغال استان اظهار داشت: بانک‌ها و ارائه تسهیلات اشتغالزایی به کارمندان دولت تخلف استدستگاه‌های ذیربط باید در اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی نظارت دقیقی داشته باشند که هزینه کرد تسهیلات پرداخت شده در محل مربوطه انجام شود تا تأثیر آن در کاهش بیکاری مشخص شود.
وی افزود: کارمندان دولت اگر تسهیلات اشتغالزایی دریافت کنند به تخلفات اداری معرفی میشوند.
استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: اداره کار برای نشست هفته آینده گزارش آخرین وضعیت سامانه کارا را ارائه کند.
در ادامه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: بیش از ۲۰ درصد ظرفیت دانشگاه‌های کشور مرتبط با حوزه ICT است و سهم کرمانشاه از بازار فناوری اطلاعات کشور مطلوب نیست.
رضا رحیمی اظهار داشت: اشتغالزایی با استفاده از ظرفیت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از رویکرد‌های محوری دولت برای کاهش بیکاری است.
وی بر ضرورت برنامه ریزی مناسب برای توسعه اشتغال در عرصه فناوری اطلاعات تأکید کرد و افزود: دستگاه‌های مرتبط با سیستم مهارت آموزی و آموزشی استان باید با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات، افرادی کارآفرین و توانمند را وارد بازار کار کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خاطرنشان کرد: بخش آی. سی. تی در حوزه اشتغال، بسیار پراهمیت و تحول‌آفرین است و باید همه دستگاه‌های استان از نیرو‌های مستعد استان در این حوزه استفاده مطلوب کنند تا بتوانیم فرصت‌های شغلی مناسبی برای جوانان استان در این زمینه به وجود بیاوریم.
رحیمی یادآور شد: محوری‌ترین چالش‌های اشتغالزایی در بخش آی سی تی، عدم همسویی برخی مصوبه‌ها و آیین نامه‌ها و عدم وجود قوانین حمایتی است.