وی با انتقاد از کمبود نیرو، منابع مالی و تجهیزات این بیمارستان، خواستار کمک فوری برای انجام خدمات درمانی با کیفیت به بیماران شد.

وی در ادامه با تقدیر از خیرین انجمن سلامت کرمانشاه گفت: هزینه‌های جاری بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی امسال ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته این در حالی است تعرفه درمان تنها ۱۰ درصد رشد داشته است.

بیمارستان دکتر محمدکرمانشاهی در چهار طبقه و ۱۲ هزار متر مربع زیربنا ۱۵ فوق تخصص و هفت متخصص کودکان دارد و این بیمارستان شامل اورژانس، درمانگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، داخلی، بیماری‌های عفونی، سرطان تالاسمی و هموفیلی است.

همراه سرای بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی می‌تواند به یک الگو کشوری تبدیل شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: احداث همراه سرای بیمار که یکی از مشکلات بزرگ خانواده بیماران برای ادامه روند درمانی بیماران است کمک شایانی به آنها است که امیدواریم با احداث بیشتر همراه سراها در استان، این به یک الگوی خوب در کشور تبدیل شود.

دکتر رضا مرادی در ادامه با بیان اینکه ایران رتبه ۲۶ جهان در انجام کمک‌های خیریه را دارد، گفت: کمک خیرین در زلزله سال ۹۶ استان بهترین نمونه برای نشان دادن اهمیت کارهای نیکو و خیر در کشور است که خیرین سلامت کشور ۶۰ تفاهم نامه با وزارت بهداشت به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان امضا کردند و بیشتر آنها را تاکنون به بهره برداری رسانده‌اند و بقیه نیز تا پایان شهریور به پایان می‌رسد.

وی کاهش دغدغه خانواده بیماران را یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری دانست و گفت: احداث همراه سراها کمک شایانی به بهبود و کاهش استرس مالی بیماران می‌کند که در استان تفاهم نامه احداث یک همراه سرای دیگر در بیمارستان امام رضا (ع) منعقد شده که امیدواریم با رفع مشکلات اداری عملیات اجرایی آن بزودی آغاز شود.

ماهیانه ۶۰ میلیارد تومان هزینه بیمارستان‌های استان کرمانشاه می‌شود

مرادی در ادامه هزینه ماهیانه تجهیزات و داروی بیمارستان‌های استان را ۶۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: بیمه‌ها به ویژه تأمین اجتماعی به موقع بدهی خود را به بیمارستان‌ها پرداخت نمی‌کند و این مساله باعث مشکل در پرداخت دستمزد و خرید تجهیزات و دارو در مراکز درمانی و بیمارستانی استان شده است.

وی با بیان اینکه دستمزد کارانه کادر درمانی ۱۸ ماه است که عقب افتاده است، گفت: بیمه‌ها به علوم پزشکی استان ۳۷۰ میلیارد تومان بدهکار هستند/ایرنا