ضرورت افزایش اختیارات استان‌ها

استاندار کرمانشاه همچنین با تاکید بر ضرورت افزایش اختیارات استان‌ها گفت: در شرایط تحریم باید قوانین و آئین نامه‌های گمرک و مرزبانی برای توسعه تجارت و صادرات اصلاح شوند.

او گفت: عقب ماندگی‌های کرمانشاه ریشه در جنگ و غفلت مسئولان در دوران پس از جنگ دارد و اکنون نیازمند یک نگاه ویژه ملی همانند حمایت‌های دولت در زلزله است؛ حمایت‌هایی که سبب ابلاغ اعتبار تنها ۳۶ ساعت پس از وقوع زلزله شد و در سال ۹۷ یک بازار پنج هزار میلیارد تومانی را در استان شکل داد.

گزینه مردم مقابل دشمن مقاومت است

بازوند به تحریم‌های ضدایرانی هم اشاره و آمریکا را یک تروریسم اقتصادی توصیف کرد و گفت: مردم ایران در راهپیمایی‌های مختلف اعلام کرده‌اند که گزینه آنان مقابل دشمن مقاومت است.

او همچنین با بیان اینکه در سال ۹۸ رویدادها و همایش‌های بزرگی در استان کرمانشاه برگزار می‌شود، گفت: میزبانی اجلاس بین المللی گردشگری ۲۰۲۰ از جمله این رویدادهاست که می‌تواند چهره زیبای این استان را به مردم دنیا نشان دهد.

بازوند حضور نخبگان گروه‌های مختلف سیاسی، قومی و مذهبی در همایش امروز را نشانگر وحدت و همبستگی دانست و افزود: موضوعات مطرح شده در این همایش جمع بندی و در سطح ملی و استانی پیگیری می‌شود/ایرنا