به گزارش طلوع کرمانشاه حشمت رضایی معاون عمرانی و امور برنامه ریزی فرمانداری قصرشیرین  در جلسه هماهنگی دستگاه‌های دولتی برای احداث این پروژه  گفت: با توجه به موقعیت خاص و مهم مرز سومار و نقشی که در توسعه روابط اقتصادی با کشور عراق دارد در سفر سال گذشته وزیر ارتباطات به شهرستان قصرشیرین درخواست احداث این دروازه و خط انتقال فیبر نوری از شهر قصرشیرین به سومار و نفت شهر داده شد که با موافقت وزیر همراه شد.
وی گفت: در این پروژه که مجری آن شرکت ارتباطات زیرساخت است خط فیبر نوری با مساحت ۱۱۵ کیلومتر از قصرشیرین به سومار و نفت شهر انجام می‌شود تا در مرز سومار یک دروازه بین المللی احداث شود.
وی با بیان اینکه ارتباطات همواره عامل توسعه بوده افزود: احداث این پروژه می‌تواند نقش مهمی درتوسعه این مناطق را داشته باشد.
وی اعتبار این پروژه را ۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد وتصریح کرد: در این جلسه هماهنگی با نهاد‌ها و دستگا‌های که در این مسیر خدمات رسانی میکنند انجام شد تا روند احداث این طرح با سهولت بیشتری انجام گیرد.
رضایی در پایان گفت: ارتقاء جایگاه سیاسی و اقتصادی ایران در منطقه، ایجاد بستر ارتباطی ومطمئن با پهنای باند وسیع در این مرز و تامین پوشش ارتباطی تلفن همراه در شهر سومار و مسیر ارتباطی تا قصرشیرین از مزایای این طرح است.