کشف بیش از ۲۰ هزار قرص روانگردان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در ادامه از کشف ۲۰ هزار و ۷۱۴ عدد قرص روانگردان و مخدر در سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۶ هزار و ۳۶ عدد بوده، ۲۴۳ درصد رشد داشته است.
وی همچنین از کشف ۳ قبضه سلاح از قاچاقچیان مواد مخدر و توقیف ۸۶ دستگاه خودرو که کار قاچاق و حمل و جابه جایی مواد با آن ها انجام می شد، خبر داد.
دستگیری بیش از ۲ هزار عامل مرتبط با مواد مخدر
سرهنگ دلیری در بخش دیگری از سخنانش به دستگیری ۲ هزار و ۱۲۱ نفر از عوامل مرتبط با مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: یک هزار و ۹۸ نفر آن ها در کار قاچاق، خرده فروشی، نگهداری، حمل، تولید و مشارکت بوده اند و یک هزار و ۲۳ نفر را نیز معتادان تشکیل می دادند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد، ۶۳ قاچاقچی، ۳۸ توزیع کننده، ۹۰۵ خرده فروش، ۴۱ نگهدارنده، ۴۰ حمل کننده، ۷ نفر مشارکت کننده و ۴ نفر تولید کننده دستگیر شدند.
وی گفت: در این مدت ۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر نیز منهدم شدند که نسبت به سال قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.
** اجرای ۱۲۲ طرح پاکسازی مناطق آلوده
سرهنگ دلیری همچنین از اجرای ۱۲۲ طرح پاکسازی در مناطق آلوده استان طی سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت ۹ طرح ارتقاء امنیت اجتماعی نیز توسط ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه اجرایی شد.
وی یادآوری کرد: در راستای اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده ۱۹۲ نفر و در راستای اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی نیز ۲۴ نفر دستگیر شدند.
سرهنگ دلیری همچنین در پایان از پلمپ ۲۸ مکان که از آن ها برای تهیه و توزیع مواد مخدر استفاده می شد خبر داد.