به گزارش طلوع کرمانشاه و به نقلاز روابط عمومی وامور بین الملل استانداری؛ هوشنگ بازوند در کارگروه اشتغال استان خواستار پیگیری موضوع جذب نیروی کار بومی شد و از عملکرد اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی در عدم ساماندهی نیروی کار استان برای اعزام به مناطق زلزله زده انتقاد کرد.
وی همچنین از عملکرد سازمان صنعت و معدن و تجارت استان در جذب پایین تسهیلات ویژه اشتغال مناطق زلزله زده انتقاد کرد و گفت: بنیاد مسکن با هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نزدیک به ۴۰ هزار واحد مسکونی در دست ساخت دارد، ولی سازمان صنعت و معدن با ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان جذب کرده است.
استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۴ هزار متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال مناطق زلزله زده بیان داشت: از این تعداد فقط ۵۳۷ مورد پرداخت شده و این اصلا قابل قبول نیست.
بازوند از مدیرانی که نمی‌توانند کار کنند خواست تا برای حوزه آن‌ها در مناطق زلزله زده از وزرای مربوط تقاضای استان معین شود.
وی همچنین خواستار اصلاحیه تضامین تسهیلات اشتغال به ویژه برای ساخت واحد‌های دامی این مناطق شد و افزود: مردم نمی‌توانند در این موقعیت ضامن کارمند و یا سند ملک فراهم کنند و باید با پیگیری مکرر کمیته نظارت این قانون اصلاح شود.
استاندار کرمانشاه در ادامه اشتغال و معیشت را مهمترین مطالبه و دغدغه مردم مناطق زلزله زده از دولت برشمرد و از همه دستگاه‌های اجرایی خواست فقط به چند دستورالعمل و مصوبه بسنده نکنند و با تمام وجود و از هر راهی شده به فکر کمک به معیشت مردم باشند.
بازوند گفت: از ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر مشغول به کار در ساخت و ساز واحد‌های مسکونی مناطق زلزله زده پنج هزار نفر غیربومی هستند و این برای استانی که بالاترین نرخ بیکاری کشور را دارد اصلا مطلوب نیست.