به گزارش طلوع کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی وامور بین الملل استانداری؛دکتر بابک دین پرست در جلسه پیگیری ویژه پروژه آناهیتا که به ریاست از ظرفیت‌های کابینه دولت برای حل مشکل پالایشگاه آناهیتا استفاده خواهیم کرداستاندارکرمانشاه برگزار شد گفت: برای رفع مشکلات ۴ پروژه مهم در استان کرمانشاه از جمله کارخانه اسیدسیتریک، پروژه کاغذ سازی بیستون، کارخانه کاغذ غرب و پالایشگاه آناهیتا این پروژه‌ها به وزارت کشور ارجاع شده و در همین راستا دیروز اولین جلسه بررسی این پروژه‌ها با حضور مسئولین کشوری در وزارت کشور برگزارشد.
وی در خصوص پروژه اسیدسیتریک کرمانشاه افزود: در برنامه‌هایی که در دست اجرا داریم این پروژه می‌تواندبا واگذاری به بخش خصوصی به چرخه تولید بازگردد.
وی در ادامه به مشکلات پروژه کاغذ سازی بیستون اشاره کرد و بیان داشت: با وجود اینکه تمام تجهیزات این واحد صنعتی خریداری شده، اما ۵ سال است که به صورت راکد رها شده است.
دکتر دین پرست با بیان اینکه برای اجرای این پروژه به ۸۰ میلیارد تومان نیاز داریم، گفت: طبق مصوبات صورت گرفته باید ۲۰ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات بانک صنعت و معدن و ۶۰ میلیارد تومان دیگر نیز توسط شستا پرداخت شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در خصوص پروژه سوم یعنی کاغذ غرب هم گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک سپه در این زمینه تعهداتی دارند که باید حتماً انجام دهند و طبق مصوبات انجام شده هر فردی که در مزایده مربوط به آن برنده شودبه هیچ عنوان حق جابجایی این پروژه را نخواهد داشت و پروژه باید فقط برای مردم کرمانشاه فعالیت داشته باشد.
دکتر دین پرست با بیان اینگه با پیگیری‌های مهندس بازوند-استاندار کرمانشاه- در راستای احیای واحد‌های راکد حرکت خواهیم کرد، گفت: احیای کارخانه‌های راکد موجود در استان بخش زیادی از مشکل بیکاری استان را حل خواهد کرد و این کارخانه‌ها به هر شکل مختص استان کرمانشاه هستند و هرکس که آن‌ها را برای احیاء در مزایده‌ها خریداری کند، حتما باید در داخل استان به فعالیت ادامه دهند.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای حل مشکل پروژه پالایشگاه آناهیتا اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: برای احیای پروژه آناهیتا پیگیری‌های زیادی انجام شد که منجر به امضای کنسرسیوم باحضور مجموعه ۱۱ بانک کشور برای سرمایه گذاری در این پروژه شده است.