به گزارش طلوع کرمانشاه الیاسی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گفت: تعداد پروژه‌های استانی اقتصاد مقاومتی نیزسال گذشته ۱۱۶ مورد بود که با بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار ۸۵ درصد تحقق داشته است.
وی افزود: ۳۳ پروژه برجسته اقتصاد مقاومتی نیز سال گذشته در کرمانشاه عملی شد که درصد تحقق این پروژه‌ها نیز ۵۰ درصد بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه گفت: امسال هم ۱۲۳ پروژه استانی اقتصاد مقاومتی با اعتبار بیش از ۴۸۰۰ میلیارد تومان برای کرمانشاه تعریف شده است.
الیاسی درباره واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در قالب ماده ۲۷ نیز تاکید کرد: ۲۹ طرح جدید، ۷۶ طرح نیمه تمام و ۳۶ طرح تکمیل شده در این بخش پیش‌بینی شده بود که از این تعداد چهار مورد واگذاری انجام شده است.
وی از ارائه ۶۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۳۲ واحد در قالب طرح رونق تولید در سال گذشته هم خبر داد که زمینه‌ساز ایجاد ۱۱۲۹ فرصت شغلی شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه میزان سرمایه‌گذاری جذب شده در استان طی سال گذشته را نیز ۵۲۷ میلیارد تومان اعلام کرد که بخش بسیار ناچیزی از آن خارجی بوده است.
الیاسی توسعه شرکت‌های دانش بنیان را از دیگر برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در استان برشمرد و یادآوری کرد: اکنون ۵۳ شرکت دانش بنیان با ۳۲۲ نفر اشتغالزایی در استان داریم.
وی درباره اولویت‌های اقتصاد مقاومتی در سال جاری نیز تاکید کرد: امسال ۱۲۳ پروژه استانی اقتصاد مقاومتی با سرمایه‌گذاری ۴۸۵۶ میلیارد تومان داریم که اشتغالزایی پیش بینی شده آن‌ها ۱۹ هزار و ۷۹۶ مورد است.
الیاسی تعداد پروژه‌های اقتصادمقاومتی ملی در نظر گرفته شده را ۲۶ مورد و پروژه‌های برجسته را نیز ۳۳ مورد اعلام کرد.