به گزارش طلوع کرمانشاه و به نقل ازمرادی قائم مقام شرکت توزیع برق استان کرمانشاه: تعادل تولید و مصرف برق در کشور به هم خورده که عمدتا ناشی از کاهش ۵۰ درصدی تولید نیروگاه‌های برق‌آبی بوده است.
مرادی از کمبود چهار تا شش هزار مگاواتی در شبکه سراسری برق کشور خبر داد که باعث شده از اوایل تیرماه مدیریت بار اضطراری در سراسر کشور از جمله کرمانشاه اعمال شود.
وی بااشاره به اینکه سه راهکار برای افزایش منابع تولید، واردات برق از سایر کشور‌ها و مدیریت مصرف داخلی برای مقابله با خاموشی وجود دارد و افزود: افزایش تولید برق بسیار هزینه بر و در شرایط کنونی ناممکن است و تنها راه مدیریت اضطراری بار است.
به گفته این مسئول، اعمال خاموشی‌های سراسری می‌تواند ۱۵۰۰ تا دو هزار مگاوات از کمبودی که داریم را جبران کند.
مرادی سپس به وضعیت مصرف برق در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در شرایطی که در ۱۳ تیر ماه پیک مصرف برق در استان ۶۰۹ مگاوات بود، در ۲۰ تیر به ۷۵۹ مگاوات رسید و رشد ۲۰ درصدی پیک مصرف را فقط در یک هفته (از ۱۳ تا ۲۰ تیر) شاهد بودیم.
وی درباره سهم مصرف برق هر بخش در استان نیز اظهار کرد: سهم بخش صنعت یازده درصد، اصناف کمتر از ۱۰ درصد، بخش خانگی ۴۶ درصد، کشاورزی و بخش عمومی و ادارات نیز هریک حدود ۱۵ درصد است.
وی افزود: مشکل فعلی درخصوص صنایع خارج از شهرک‌های صنعتی است که برای آن‌ها پیامک ارسال می‌شود و تلاش می‌کنیم زمان خاموشی که به آن‌ها اعلام می‌شود، دقیق باشد.