به گزارش طلوع کرمانشاه، دکتر بهمن روشنی افزود: بیمار مبتلا به ام اس می‌تواند بعد از تشخیص قطعی توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب به اداره بیماری‌های خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مراجعه نماید تا پس از تشکیل پرونده، اطلاعات وی بلافاصله در سامانه ثبت شود و معرفی نامه بیمار جهت داروخانه صادر گردد.
وی در رابطه با درج مطلبی در برخی از خبرگزاری‌ها در خصوص آمار بیماران ام اس تصریح کرد: آمار بیماران ام اس که در سامانه‌ی کشوری اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت ثبت می‌شود به صورت روزانه و متغیر است که طبق آخرین آمار ثبت شده تعداد این بیماران هزار و ۳۱۷ نفر است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه چنانچه بیماری به استان دیگر مهاجرت نماید یا فوت کند نام وی از سامانه‌ی آن استان حذف می‌شود، افزود: تنها بیمارانی در این سامانه اطلاعاتشان ثبت خواهد شد که به صورت قطعی بر طبق نظر پزشک متخصص مغز و اعصاب به ام اس مبتلا باشندو این در حالیست که انجمن حمایت از بیماران ام اس برای افراد مشکوک به ام اس نیز پرونده تشکیل داده و جزء بیماران ام اس به حساب می‌آورند لذا لازم است که آمارخود را به روز رسانی نمایند.
روشنی با بیان اینکه مرکز جامع ام اس در استان از خرداد سال ۹۶ درکلینیک بوستان راه اندازی شده بیان داشت: استان کرمانشاه ازجمله استان‌های پیشرو در راه اندازی این مرکز بوده وخدماتی، چون ویزیت مغزواعصاب، ویزیت روانشناسی و ویزیت تخصص‌های دیگر باتوجه به مشکل بیمار به بیماران ارائه می‌گردد.
وی خاطرنشان کرد: تخفیفات ویژه دارویی، ام آر آی و آزمایشات در مراکز دولتی برای بیماران ام اس در نظر گرفته شده است و برخی دارو‌ها نیز به این بیماران رایگان ارائه می‌شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین ازاختصاص یک شماره تلفن درمرکز جامع ام اس در ساعات اداری خبر داد وگفت: هم استانی‌های می‌توانند برای نوبت گیری و یا پاسخ به سوالات بیماران خاص با شماره ۰۸۳۳۷۱۰۶۱۰۱۳ تماس حاصل نمایند