عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از صنایع کشور امروز با نیمی از ظرفیت خود کار می‌کنند، گفت: برای حمایت از صنایع باید واردات کالاهایی که مشابه آنها داخل کشور تولید می‌شود را ممنوع کرد.

 
وی با اشاره به اینکه خود واحدهای تولیدی نیز باید اقداماتی را برای بهبود شرایط فعالیت خود فراهم کنند، اضافه کرد: اکنون تجهیزات و ماشین آلات برخی از واحدهای تولیدی بسیار قدیمی و فرسوده است و این امر هزینه‌های تولید را بالا می‌برد.

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، صنایع باید حتما نسبت به نوسازی تجهیزات خود اقدام کنند تا تولیدات آنها با کیفیت و ارزان قیمت شود و بتوانند رقابت پذیری خود را افزایش دهند.

حسینی‌کیا بر لزوم صادرات محور شدن صنایع هم تاکید کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین راهکارهای برون رفت صنایع از مشکلات کنونی توجه به بعد صادرات است.

وی سه شرط ارزان بودن، رقابت پذیری و کیفیت مناسب را برای صادرات کالاهای تولید داخل کشور ضروری دانست.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مربوطه نیز باید روند صادرات را در کشور تسهیل کرده و قوانین زائد این بخش را بردارند.

حسینی‌کیا از آمادگی مجلس برای حمایت از تولید و صنعت کشور هم یاد کرد و گفت: در هر بخشی نیازمند اصلاح قوانین و مقررات برای حمایت از بخش تولید باشیم، مجلس پای کار است/ایسنا