به گزارش طلوع کرمانشاه سرتیپ فخرالدین عبدالله محمد سعید کلانتر مرزی منطقه سلیمانیه کشور عراق در صدر هیاتی از مرز رسمی پرویزخان با استقبال فرماندهی مرزبانی قصرشیرین برای حل و فصل مشکلات مرزی دوجانبه و نیز توسعه و گسترش مناسبات و حسن روابط مرکزی دو کشور در پایانه مرزی پرویزخان بحث و گفتگو کردند.
مرزبان درجه یک و فرماندهی مرزبانی قصرشیرین گفت: مرز‌های قصرشیرین از امنیت خوبی برخوردار است.
سرهنگ حجت اله کریمی افزود: حفظ امنیت مرز‌های کشور از اولویت‌های کاری ماست.
وی ضمن مثبت ارزیابی کردن سطح تعاملات بین کلانتران مرزی قصرشیرین و سلیمانیه گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق دارای اشتراکات زیادی هستند و تلاش می‌کنیم با برگزاری این نشست‌های فصلی در راستای تقویت این تعاملات تلاش کنیم.
وی در ادامه مهم‌ترین اولویت‌های این نشست را مبارزه با گروهک‌های تروریستی، مبارزه با قاچاق کالا، تامین امنیت اتباع ایرانی، برخورد قاطع با قاچاقچیان سلاح و مهمات و مشروبات الکلی، حفظ و نگهداری از علائم مرزی مشترک و حضور به موقع در ملاقات‌های مرزی اعلام کرد.
کلانتر مرزی عراق مستقر در سلیمانیه نیز در این نشست از همکاری جمهوری اسلامی ایران با عراق قدردانی کرد.
سرتیپ فخرالدین عبداله محمد سعید افزود: مشکلی در حوزه مرزی سلیمانیه و قصرشیرین نداریم و این مرهون تلاش‌های مرزبانان دو طرف است.
وی گفت: همچون سنوات گذشته تعامل و همکاری با نیرو‌های مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در برنامه کاری طرف عراقی است و برای مبارزه با پدیده قاچاق به خصوص قاچاق موارد امنیتی همچون سلاح و مهمات بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.
در این نشست صورتجلسه‌ای در شش بند تنظیم و به امضا کلانتران مرزی دو کشور رسید./صدا و سیما