به گزارش طلوع کرمانشاه، سرهنگ علی کریمی رئیس پلیس فتا استان گفت: یکی از مواردی که در دنیای مجازی و به خصوص نرم افزار‌های ارائه خدمات به وفور یافت می‌شود، پیام‌های خرید و فروش انواع تسهیلات مانند وام ازدواج است که شهروندان باید مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران قرار نگیرند.
سرهنگ کریمی  ادامه داد: بسیاری از آگهی‌های فروش امتیاز وام می‌تواند نوعی کلاهبرداری باشد چرا که زمانی که فرد خریدار امتیاز، مبلغی را به عنوان خرید به حساب طرف مقابل واریز می‌کند فروشنده کلاهبردار از واگذاری تسهیلات امتناع می‌کند.
وی یادآور شد: گاهی نیز کلاهبردار اعلام می‌کند که خریدار باید ضامن وام بانکی شود، اینجاست که باید توجه داشت زمانی که قربانی به عنوان ضامن قرارداد را امضا کرد کلاهبردار تعهدات خود را انجام نداده و پس از دریافت وام متواری می‌شود و در این بین فرد ضامن باید مبلغ وامی که دریافت نکرده است را پرداخت کند.
رئیس پلیس فتا ادامه داد: حتی برخی از این کلاهبرداران با دریافت مدارک مورد نیاز مثل اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه از مدارک شهروندان نیز سوء استفاده کرده و برای آن‌ها مشکل ایجاد می‌کنند.
وی به شهروندان توصیه کرد؛ به هیچ عنوان اصل یا کپی مدارک شناسایی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند چه به صورت حضوری و چه از طریق ارسال ایمیل، چرا که تبعات قانونی هر گونه سوء استفاده از مدارک شما به عهده خود شماست.
سرهنگ کریمی در پایان با اعلام ممنوعیت خرید و فروش تسهیلات، گفت: ارائه هرگونه خدمات مالی نظیر دریافت و پرداخت تسهیلات صرفا از طریق سیستم بانکی انجام می‌شود.