به گزارش  طلوع کرمانشاه، صیاد غلامی گفت: این فراورده‌ها از سلامت لازم برخوردار نبوده و شرایط بهداشتی را نداشته به همین دلیل از سوی بازرسان دامپزشکی غیرقابل مصرف تشخیص داده شدند.
وی افزود: همچنین اکیپ‌های بازرسی بهداشتی دامپزشکی در نظارت‌های مدون و مستمر خود از اماکن عرضه فراورده‌های خام دامی، سه واحد مرغ زنده فروشی را پلمپ کردند.
سرپرست دامپزشکی کرمانشاه فروش مرغ به صورت زنده را به دلیل معضلات بهداشتی ممنوع اعلام کرد و گفت: گوشت مرغ باید از طریق کشتارگاه و به صورت بسته بندی در مراکز مجاز عرضه شود و در غیر این صورت دامپزشکی به شدت با متخلفان برخورد می‌کند.
غلامی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۰ واحد صنفی عرضه فراورده خام دامی و رستوران به دلیل تخلف بهداشتی با حکم مقام قضایی در شهرستان کرمانشاه تعطیل شده است.
وی تصریح کرد: هرگونه عرضه گوشت خارج از چرخه کشتار مشمول برخورد‌های سخت دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد شد.
سرپرست دامپزشکی کرمانشاه با تأکید بر اینکه یکی از راه‌های ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو خرید و مصرف گوشت کشتار غیر مجاز است، اظهار داشت: مردم باید توجه کنند گوشت قرمز حتما مهر دامپزشکی داشته باشد و گوشت مرغ نیز در بسته بندی با تاریخ مصرف مشخص عرضه شود.
دکتر غلامی با بیان اینکه دامپزشکی نیز در تمام ساعات شبانه روز تلاش می‌کند امنیت غذایی را برای مردم تامین کند، گفت: شهروندان می‌توانند هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت را با تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با دامپزشکی در میان بگذارند.