به گزارش طلوع کرمانشاه مدیر‌کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: در پی کسب خبر از منابع مردمی؛ همکاران تعزیرات حکومتی استان از احتکار مقادیری لوازم‌یدکی انواع خودرو مطلع شدند.
داریوش جودکی اضافه کرد: به دنبال کسب این اطلاعات نیرو‌های تعزیرات حکومتی یک انبار لوازم یدکی احتکار شده به مبلغ بیش از ۵۰۰ میلیون تومان عوامل کشف و ضبط شد.
جودکی گفت: محل دپوی کالا به دستور مقام قضائی پلمب و متهم در این زمینه پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
مدیر‌کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از برخورد جدی با متخلفان احتکار کننده خبر داد و گفت: کالا‌های احتکار شده بعد از کشف در شبکه توزیع می‌شود و احتکارکننده نیز به پرداخت جریمه نقدی در حق دولت محکوم شد.
وی از بازاریان، کاسبان و اصناف خواست نسبت به اعلام موجودی اقدام کنند.
جودکی تصریح کرد: برای حفظ آرامش و امنیت اقتصادی جامعه با توجه به نوسان‌های اخیر قیمت کالا‌ها در بازار، باید کالا‌های مشمول طرح مبارزه با احتکار در سامانه انبار‌ها ثبت شود.
به گفته این مسؤول، غلات (گندم خوراکی، گندم دامی، جو و برنج سفید)؛ کالا‌های اساسی (روغن نباتی ساخته شده، روغن خام، شکر خام، شکر سفید، کره)؛ مواد پروتئینی (گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ و شیر خشک صنعتی)؛ نهاده‌ها (جوجه یکروزه، تخم مرغم نطفه دار، ذرت دامی، کنجاله سویا، سبوس گندم و دانه‌های روغنی شامل سویا، آفتابگردان، کلزا و کانولا)؛ مواد اولیه تولید، حبوبات؛ لوازم خانگی (یخچال، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و تلویزیون تولید داخلی)؛ لوازم یدکی و لاستیک سبک و سنگینژ؛ کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه؛ انواع پودر شوینده و مصالح ساختمانی (محصولات فلزی پرمصرف و سیمان)، به عنوان کالا‌های مشمول با طرح مبارزه با احتکار توسط ستاد تشدید مبارزه با احتکار شناسایی شده که باید حتما در سامانه انبار‌ها ثبت شود.