به گزارش طلوع کرمانشاه فرزانه شمیرانی مدیرکل دفترآموزش عالی غیردولتی وزارت علوم در بازدید از از بخش‌های مختلف موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه گفت: طراحی و اجرای شبکه برنامه تحصیلات تکمیلی و اجرای مدل بومی توانمندسازی از مهم‌ترین برنامه‌های شاخص اجرا شده این موسسه است.
وی با تاکید بر اینکه این برنامه‌ها باید در سایر دانشگاه‌های کشور نیز اجرا شود افزود: موفقیت موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه نتیجه برنامه ریزی و پشتوانه فکری قوی در این ساختار است.
وی در پایان تصریح کرد: موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه با طراحی درست، بازاریابی را در کنار بازارسازی اجرا کرده است.
در ادامه مسلم حدیدی قائم مقام موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه به خلاصه‌ای از فعالیت‌های این موسسه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این موسسه براساس ماموریت جهاددانشگاهی در نقشه جامع علمی کشور اهداف و برنامه‌های سه ساله خود را تدوین کرده که در این راستا و با هدف ارتقاء کیفی اساتید و دانشجویان ۲۴ کارگاه و سمینار برگزار کرده است.
وی در ادامه به برنامه‌های ویژه در حوزه کارآفرینی و اشتغال اشاره کرد و گفت: به منظور همگرایی و هدفمند نمودن پایان نامه‌ها برای ارائه محصول و ثبت شرکت شبکه برنامه پایان نامه تحصیلات تکمیلی طراحی و اجرا شده است.
به گفته وی همچنین به منظور ارتقاء دانش کسب و کار و ورود دانشجویان به بازار کار، بسته‌های شغلی در قالب مدل بومی توانمندسازی تدوین شده است.
حدیدی گفت: اخذ شش رشته تحصیلی (دو رشته کارشناسی ارشد و چهاررشته کارشناسی)، چاپ دو جلد کتاب، ارائه و چاپ، بیش از ۳۰ مقاله علمی و انعقاد سه تفاهم نامه همکاری از دستاورد‌های این موسسه است.
همچنین تولید نمونه اولیه پنج محصول، ثبت چهار شرکت و کسب هفت عنوان دانش فنی حاصل اجرای یکی از شبکه‌های برنامه تحصیلات تکمیلی در موسسه است.