به گزارش طلوع کرمانشاه، محمدرضا امیری گفت: به دنبال ارجاع چند فقره پرونده سرقت منزل از کلانتری‌های سطح شهر کرمانشاه به پلیس آگاهی، پرونده‌ها جهت شناسایی و دستگیری عوامل مرتبط با این سرقت‌ها در دستور کار کاراگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: با انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی صورت گرفته، یکی از سارقان سابقه دار که سرکرده باند نیز بود شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی نسبت به دستگیری وی در منزلش اقدام شد.
رئیس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: پس از انتقال متهم دستگیر شده به پلیس آگاهی، وی به ۳۹ فقره سرقت از منزل و یک فقره سرقت از اماکن خصوصی در شهر کرمانشاه با همدستی ۳ نفر دیگر اعتراف کرد که با راهنمایی متهم دستگیر شده، ۳ همدست دیگر وی شناسایی و در عملیات‌های مختلف دستگیر شدند.
سرهنگ امیری یادآور شد: این افراد پس از مواجه شدن با سردسته باند خود به ارتکاب سرقت‌های متعدد از منازل اعتراف و عنوان کردند اموال مسروقه را به تعدادی مالخر فروخته اند.
وی با اشاره به دستگیری افراد مالخر، گفت: لوازمی از قبیل: تلویزیون، سلاح شکاری، مقداری طلا جات و چندین دستگاه گوشی تلفن همراه از مخفیگاه آنان کشف شد که با شناسایی مالباختگان و اعلام شکایت آن ها، لوازم کشف شده به صاحبانشان برگردانده شد.
رئیس پلیس آگاهی استان خاطرنشان کرد: متهمین دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی و صدور احکام لازم به دستگاه قضائی معرفی شدند.