به گزارش طلوع، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و جمعی از مدیران استان از وزیر کشور در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی استقبال کردند.
براساس این گزارش، وزیر کشور در این سفر یک روزه که همزمان با هفته دولت انجام می شود، علاوه بر پیگیری وضعیت زلزله زدگان و شرایط کرمانشاه و منطقه آسیب دیده پس از زلزله، از سایر طرح ها و پروژه های این استان نیز بازدید خواهد کرد.
افتتاح ۲ هزار واحد مسکونی به صورت نمادین در روستای ‘دره ژاله’ ثلاث باباجانی، شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور کارآفرینان و فعالان اقتصادی استان و شرکت در جلسه شورای تامین از مهمترین برنامه های سفر وزیر کشور به کرمانشاه است.
زلزله ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر ساعت ۲ و ۴۳ دقیقه و ۲۵ ثانیه بامداد روز یکشنبه حوالی تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی را لرزاند.
مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران گزارش داد، این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین بوقوع پیوست.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: زلزله تازه آباد چهار واحد صد درصد تخریبی و ۵۰۰ واحد تخریبی نوع ۲ به جا گذاشته است.
مهرداد سالاری در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشترین خسارت زلزله مربوط به روستاهای ‘چم زرشک’ و ‘پالان’ ثلاث بوده است.
وی در خصوص آخرین وضعیت تلفات انسانی زلزله نیز گفت: ۲۴۱ مصدوم به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که بیشترین آسیب در اثر عجله حین خروج از منزل بوده و به صورت سرپایی مداوا شده اند.
سالاری از اعزام و بستری شدن هشت نفر خبر داد و گفت: یک پیرمرد نیز بر اثر سکته فوت کرده است.
شهرستان ثلاث باباجانی با ۳۸ هزار نفر جمعیت در ۱۳۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.