به گزارش طلوع کرمانشاه، محمودرضا نیازی اظهار کرد: در راستای سلامت و ایمنی شهروندان و با دستور مقام دادستانی، استفاده از برخی تجهیزات تفریحی مستقر در پارک‌های غربی و شرقی تا زمانی‌که تاییدیه ایمنی آنها دریافت شود، ممنوع شد.


وی با اشاره به بازرسی‌هایی که از تجهیزات بازی شهربازی، بوستان‌ها، مهدکودک‌ها، پارک‌های بازی، تجهیزات بازی استخرها و رستوران‌ها در سراسر استان انجام می‌شود، افزود: اکنون حدود  ۵۰ مکان تفریحی شناسایی شده در سطح استان فعالیت می‌کنند که ۱۶۳ وسیله بازی در این اماکن موفق به استانداردسازی و دریافت تاییدیه ایمنی شده‌اند.

به گفته این مسئول بر اساس استاندارد ملی ایران تجهیزات شهربازی باید حداقل دارای مشخصاتی شامل داشتن جعبه کمک‌های اولیه، سیستم اطفاء حریق، داشتن حصار اطراف دستگاه برای هر تجهیز به حداقل ارتفاع یک متر و فاقد میله‌های افقی، داشتن تابلو محدودیت‌های بهره‌برداری برای هر دستگاه، داشتن اپراتور آموزش‌دیده و … باشد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه نصب گواهینامه استاندارد بروی هر دستگاه، داشتن دوربین‌های مداربسته برای هر دستگاه، نصب تجهیزات اتصال زمین(مخصوص دستگاه‌های برقی)، تأیید آتش‌نشانی برای تجهیزات شهربازی سرپوشیده، عبور تمامی سیم‌ها و کابل‌های دستگاه از درون لوله‌های محافظ هادی برق را از دیگر مشخصات استاندارد تجهیزات شهربازی برشمرد.

نیازی با اشاره به یک اینکه هر نقص موجود در دستگاه ‌ها و وسایل تفریحی و بازی می‌تواند خطرآفرین باشد، از مردم خواست از تجهیزات بازی فاقد گواهینامه استاندارد استفاده نکنند.