به گزارش طلوع کرمانشاه امین حیدریان مدیر پایانه بین المللی مرز خسروی گفت: از این تعداد، ۱۷ هزار و ۶۳۸ مسافر و زائر عراقی وارد کشورمان شدند و ۱۳ هزار و ۵۷۸ مسافر و زائر ایرانی نیز از مرز خسروی به عازم عراق شده اند.
حیدریان خاطرنشان کرد: با مجموع اقدام‌های صورت گرفته در پایانه مسافری و بین المللی مرز خسروی، اکنون این مرز رسمی برای تردد زائران اربعین حسینی آمادگی کامل دارد.
وی ادامه داد: هم اکنون مرز خسروی دارای ۲۹ گیت گذرنامه با ۵۸ کاربر است که زمینه تردد ۵۸ مسافر و زائر را ظرف مدت یک دقیقه دارد.
وی از دیگر اقدام‌های صورت گرفته در پایانه مرز خسروی را پاکسازی و لایروبی کانال‌های آب‌های سطحی و روان سازی کانال، ایجاد ۳۹ گیت کنترل گذرنامه برای تردد زائران اربعین، ایجاد ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در داخل محوطه پایانه در قسمت ورود و خروج محوطه، ایجاد یک دستگاه برج نوری ۲۴ متری با ۱۸ عدد پروژکتور و بازسازی و نوسازی تمامی دوربین‌های داخل سالن‌های ورودی و خروجی و محوطه پایانه نام برد.
این مقام مسئول همچنین از آماده سازی جاده کنار گذر کانال سنگی جنب پایانه به طول یک کیلومتر برای تردد تانکر‌های حامل مواد سوختی و تریلر‌های حامل مواد ترانزیتی در مرز خسروی خبرداد.
به گفته حیدریان، هم اکنون روزانه حجم سفر‌های انفرادی در مرز خسروی بسیار رونق گرفته و امیدست با تدبیر مسئولان، شاهد آغاز سفر‌های کاروانی زائران در اربعین باشیم.