خلیل حیدری اظهارداشت: درپنج ماهه نخست سال جاری یک میلیاردو ۱۶۷ میلیون و ۷۲۳ هزارو ۶۳۵ دلار کالا به وزن دو میلیون و ۳۱۶ هزارو ۱۰۱ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۵۲ درصد افزایش و از حیث وزن ۲۸ درصد رشد داشته است.
حیدری افزود: ۵۴۱ میلیون و ۹۶۹ هزارو ۶۵۰ دلار با وزن یک میلیون و ۳۳۲ هزارو ۳۱ تن از کالاهای فوق در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۵۲ درصد و از حیث وزن ۲۷ درصد افزایش داشته است.
حیدری بیان داشت: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۶۲۵ میلیون و ۷۵۳ هزارو ۹۸۵ دلار کالا را با وزن ۹۸۴ ۶ هزارو ۷۰ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۵۱ درصد افزایش و از حیث وزن نیز ۲۹ درصد رشد داشته است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را لوازم خانه داری و پاکیزگی، سیب‌زمینی محفوظ شده، انواع کاشی دیواری، گوجه فرنگی تازه و سردکرده، کولرهای آبی، کیسه دسته دار پلاستیکی، انواع بستنی، رول نایلون، کیسه پلاستیکی، جوال و کیسه برای بسته بندی کالا از نوار پلی اتیلن یا پلی پروپیلن، نوار لبه و روکش اوراق فشرده چوبی، ظروف ملامین و یکبار مصرف، پودر یا مایع لباسشویی عنوان و تصریح کرد: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.
حیدری در خاتمه بیان داشت: در پنج ماهه نخست سال ۹۷ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۳۵ کشور صادرات قطعی انجام شده است.