به گزارش طلوع کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد اقتصادی مقاومتی استان که امروز (۱۰ شهریور) برگزار شد، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دیدار اخیر با هیات دولت، اظهار کرد: مسائل و اولویت‌هایی که ایشان در این دیدار مطرح کردند نشان می‌دهد که در استان راه درست را پیش گرفته‌ایم.


وی فعال کردن پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را از جمله مواردی دانست که مقام معظم رهبری بر روی آن تاکید داشتند و افزود: فعال شدن این پروژه‌ها یکی از اولویت‌های ما در استان است.

بازوند از بهبود فضای کسب و کار به عنوان دیگر موضوع مهم اقتصاد مقاومتی یاد کرد و افزود: اگر قرار است پای بخش خصوصی را به اقتصاد باز کنیم، باید فضای کسب و کار برای این بخش بهتر شود.

وی گفت: از آنجایی که بیشتر گرفتاری‌های فضای کسب و کار مربوط به بخش دولتی است، مدیران دستگاه‌های دولتی باید بیش از هر بخش دیگری برای رفع موانع فضای کسب و کار تلاش کنند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مدیران نباید برای کار کردن شب و روز بشناسند، یادآور شد: از این پس اسامی دستگاه‌هایی که در بهبود فضای کسب و کار همراهی نکنند را اعلام خواهیم کرد.

بازوند بر لزوم فراهم کردن شرایط کار برای فعالان اقتصادی و جوانان متفکر تاکید کرد که یکی از خواسته‌های مهم مقام معظم رهبری هم هست.

وی گفت: البته در سه ماهه اخیر تا حدودی شاهد بهبود فضای کسب و کار استان بوده ایم و با چند پله ارتقا از جایگاه ۳۱ به جایگاه ۲۸ کشور رسیده ایم.

استاندار کرمانشاه در ادامه از ابلاغ ۷۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات زلزله به  استان خبر داد که به زودی به صورت تنخواه بین دستگاه‌ها توزیع خواهد شد.

بازوند با بیان اینکه این اعتبارات تا همین جای کار هم دیر ابلاغ شده، افزود: دستگاه‌ها باید به سرعت مبادله موافقت‌نامه‌ها برای جذب این اعتبارات را آغاز کنند.

وی عنوان کرد: از محل اعتبارات بافت فرسوده نیز ۱۷۰ میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شده که باید به خوبی از آن استفاده کنیم.