به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه، در روزگاری که خیلی از استان ها روی والیبال سرمایه گذاری نکرده بودند و اسم و رسمی در آن نداشتند، شیران بیشه کرمانشاه در کشور آقایی می کردند.

بلندقامتان والیبال کرمانشاه در آن سال ها برای تیم ملی یک وزنه قابل اعتماد به شمار می رفتند تا جایی که نیمی از ملی پوشان ایران را والیبالیست های همین استان تشکیل می دادند.

حمید نجفی، ایرج زنگنه، عباس امانی، برادران کامروا منش(محسن و مسعود) بهرام سپه وند، عبدالله شیرزاد، مرید علی نجفی، محمود کسعلی، کیوان مجردی و … همگی نام آشنایان اواسط دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ والیبال کشور بودند گه قدیمی ها حتما بارها نامشان را شنیده اند.

محمد ترکاشوند، پیمان اکبری، فرهاد سال افزون و… نیز تک ستاره های کرمانشاهی تیم ملی در دهه های ۸۰ و ۹۰ بوده و هستند و باعث شدند که نام والیبال کرمانشاه به دست فراموشی سپرده نشود.

هرچند دیگر نامی از تیم های کرمانشاهی در میان بزرگان والیبال کشور به چشم نمی خورد و در حالی که شاهد هستیم این رشته پرطرفدار به ورطه فراموشی افتاده هراز چندگاهی شاهد حضوری تیمی از والیبال این استان در رقابت های زیرگروه لیگ و یا رده های سنی نوجوانان و جوانان هستیم که قطعا کفایت نمی کند.

** دل هیچکس در کرمانشاه به حال والیبال نمی سوزد

محمد منصوری رئیس هیات والیبال استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه گفت: متاسفانه در کرمانشاه هیچکس دلش به حال والیبال این استان نمی سوزد و مهم نیست که کرمانشاه در لیگ های برتر و دسته اول تیم داشته باشد.

وی تصریح کرد: در حالی که شهرهای کاشان و ارومیه برای تیم های والیبال شهر خود میلیاردی هزینه می کنند اما در کرمانشاه نه بخش دولتی و نه خصوصی علاقه ای به این کارها ندارند.

منصوری ادامه داد: سال گذشته دو شهری که نام آن ها برده شده حدود ۸ تا ۹ میلیارد تومان برای والیبال هزینه کردند اما در کرمانشاه حتی هزینه ای که بتوان تیم استان را در رقابت های لیگ دسته اول هم شرکت داد، نمی شود.

رئیس هیات والیبال کرمانشاه با بیان اینکه والیبال کرمانشاه هنوز هم از بازیکنان بسیار خوبی برخوردار است، گفت: متاسفانه قدر آن ها را نمی دانیم و باید حضور آن ها را در سایر تیم ها به نظاره بنشینیم.

وی تصریح کرد: اگر مسئولان استان ائم از مدیران دولتی و نمایندگان مجلس از والیبال کرمانشاه حمایت می کردند امروز یکی از قطب های والیبال کشور بودیم.

منصوری یادآورشد: اگر در لیگ برتر تیمداری می کردیم در هر مسابقه ها هزاران جوان به سالن مسابقه می آمد و می شد تفریح سالمی را نیز برای آن ها فراهم کرد، از آن گذشته ورزش استان نیز متحول می شد.

وی در پایان اظهار کرد: متاسفانه امروز در حالی بلندقامتان والیبال کرمانشاه زمین گیر شده اند که سایر استان ها آرزوی داشتن چنین بازیکنانی را دارند اما در داخل استان به راحتی از کنار سرمایه های خود عبور می کنیم.

**حیف است والیبال کرمانشاه از حضور در میان بزرگان محروم باشد

عباس امانی یکی از مربیان و پیشکسوتان والیبال استان نیز در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه گفت: واقعا حیف است والیبال کرمانشاه از حضور در میان بزرگان محروم باشد.

وی تاکید کرد: در کرمانشاه هم استعداد به اندازه کافی وجود دارد و هم امکانات خوبی موجود است ولی متاسفانه نگاه نادرست به والیبال باعث شده تا از حضور در لیگ برتر و دسته یک بازمانیم.

امانی ادامه داد: کرمانشاه از دیرباز مهد والیبال کشور بوده و بازیکنان زیادی را به تیم ملی تحویل داده است، زمانی که کمتر استانی در والیبال سرمایه گذاری می کرد ما در این رشته جزو استان های پیشرو بودیم.

این پیشکسوت والیبال با بیان اینکه والیبال جزو رشته های پرطرفدار ورزشی است، افزود: مطمئنا سرمایه گذاری در آن جواب می دهد و اگر بخش خصوصی همت کند می توانیم شاهد احیای این رشته ورزشی باشیم.

وی تصریح کرد: حمایت بخش خصوصی از والیبال یک بازی برد-برد برای طرفین است و می تواند هم باعث رونق آن واحد تولیدی و صنعتی شود و هم والیبال کرمانشاه را به سطح اول کشور برگرداند.

امانی در پایان گفت: امیدوارم با ورود استاندار جدید شاهد تحول در بخش والیبال استان باشیم چرا که ایشان فردی ورزشی است و تجربه وی در استان لرستان نشان داده که علاقه مند به بحث ورزش است.