به گزارش طلوع کرمانشاه سجاد سلیمانی مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه، گفت: ساماندهی سرویس‌های مدارس در کاهش حجم ترافیک و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر است و به همین منظور با آغاز سال تحصیلی جدید از تردد خودرو‌های فاقد مجوز جلوگیری می‌شود.
سجاد سلیمانی در مورد شرایط رانندگان سرویس‌های مدارس گفت: این رانندگان باید گواهی عدم اعتیاد، گواهی عدم سوء‌پیشینه، معاینه فنی خودرو وگواهینامه رانندگی معتبرنیز به همراه داشته باشند.
وی با تأکید بر اینکه تنها سرویس‌های مدرسه دارای برچسب سرویس سال ۹۷، می‌توانند در زمینه جابجائی دانش آموزان فعالیت داشته باشند، تصریح کرد: پس از دریافت تأییدیه‌ها و گواهی‌های خواسته شده، برچسب سرویس مدرسه بر روی شیشه خودرو نصب خواهد شد و راننده و خودروی مورد تأیید می‌تواند در جابه جایی دانش آموزان فعالیت کند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه، از مدیران مدارس و همچنین والدین خواست که برای جابه‌جایی فرزندان خود از سرویس‌های معتبر و دارای برچسب استفاده کنند.
سلیمانی یادآورشد: سازمان تاکسیرانی با همکاری اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور برای اولین بار سامانه‌ای راه‌اندازی کرده است، تا والدین بتوانند در صورت نیاز با نصب اپلیکیشن مربوطه، سرویس و مسیر حرکت رفت و برگشت آنرا از درب منزل تا مدرسه رصد نمایند که البته این امر مستلزم ثبت اطلاعات والدین و دانش آموزان در سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) به نشانی irtusepand.ir است.
وی با اشاره به اینکه اطلاعات تمام راننده‌ها در این سامانه به صورت پرونده الکترونیک ثبت و در اختیار تاکسیرانی قرار دارد، افزود: با ثبت این اطلاعات، سوء پیشینه راننده، آزمایش عدم اعتیاد و معاینه فنی خودرو‌ها وارد سامانه می‌شوند و امکان کنترل هم از لحاظ امنیت و ایمنی و هم از نظر صلاحیت به صورت الکترونیک مهیااست.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تصریح کرد: رانندگان در این سامانه دارای پروفایل کاملی از اطلاعات شامل شماره تلفن، آدرس، عدم اعتیاد و سوء پیشینه هستند.
به گفته سلیمانی آموزش و پرورش نیز صرفا شرکت‌هایی را به رسمیت می‌شناسد که مجوز سازمان تاکسیرانی را دارند.