به گزارش طلوع کرمانشاه سرهنگ محمدرضا آمویی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: مبلغان و مداحان در انتقال درست مکتب عاشورا و پیشگیری از ورود بدعت‌های نادرست وظیفه سنگینی دارند.
آمویی با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم خاطرنشان کرد: نیرو‌های پلیس، تمامی تکایا، مساجد و محل برگزاری مراسم عزاداری را تحت پوشش عملیاتی خود قرار داده و بدین منظور برای استقرار تیم‌های ثابت و نیز گشت‌های پیاده و خودرویی برنامه‌ریزی دقیق و منظمی اتخاذ شده است.
این مقام انتظامی با بیان اینکه در خصوص عبور و مرور به استثنای روز‌های تاسوعا و عاشورا که برخی مسیر‌ها بسته می‌شوند، گفت: مسدود کردن خیابان‌های دو طرفه از سوی هیات‌های مذهبی توصیه نمی‌شود.
آمویی تصریح کرد: گل مالی کردن و پوشاندن پلاک خودرو‌ها ممنوع است و سرنشینان داخل خودرو باید برای پلیس قابل رویت باشند، همچنین پلیس خودرو‌هایی که گل‌مالی شده و ظاهر ناهنجاری دارند را مطابق قانون متوقف خواهد کرد.
وی با بیان اینکه زنجیرزنی بانوان به هر شکلی ممنوع است، متذکر شد: پاسخگویی در خصوص عدم رعایت این مسئله بر عهده هیات‌های مذهبی بوده است.
معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه نصب شمایل و تمثال ائمه اطهار (ع) در سطح استان را ممنوع اعلام کرد.
آمویی تصریح کرد: مسئولان هیات‌های عزاداری از نصب داربست و بنر در اماکن عمومی و پر تردد خودداری کنند ونصب بنرهیات‌ها نباید موجب پنهان شدن علائم راهنمایی و رانندگی شود.