به گزارش کرمانشاه سرهنگ محمد حیدری رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت:جاده‌های استان کرمانشاه برای سفر‌های پایانی فصل تابستان توسط ۳۵ دوربین ثابت و ۷۰ دوربین سیار کنترل و پایش می‌شود.
حیدری سرعت، سبقت و انحراف به چپ از دلایل اصلی تصادفات در استان کرمانشاه اعلام کرد.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه اضافه کرد: در سال گذشته ۱۱۷ نفر در اثر تصادفات جاده‌ای در جاده‌های استان کرمانشاه به کام مرگ فرو رفتند.
رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه سرعت، سبقت و انحراف به چپ از عامل‌های اصلی تصادفات در سطح استان است، افزود: روزانه در قالب ۹۰ تیم گشتی به صورت محسوس و نامحسوس در جاده‌ها استان کرمانشاه تردد خودرو‌ها رصد شده و با افراد متخلف برخورد قانونی می‌شود.
حیدری با بیان اینکه وضعیت اقتصادی مردم رابطه مستقیم با میزان تصادفات دارد، افزود: به‌دلیل افزایش قیمت‌ها و فشار‌های مالی که بر مردم وارد می‌شوند شهروندان نمی‌توانند هزینه‌های مربوط به معاینه فنی یا تعمیر خودرو‌های خود را پرداخت کنند و از خودرو‌هایی بدون معاینه فنی برای مسافرت‌های خانوادگی استفاده می‌کنند.
حیدری افزود: محور‌های کرمانشاه به سمت کامیاران، کرمانشاه به سمت روانسر و کوزران و محور فرعی سرفیروزآباد جز محور‌هایی هستند که دلیل عمده تصادفات انحراف به چپ خودرو‌ها در این محور‌ها است.