به گزارش طلوع کرمانشاه سردار منوچهر امان اللهی فرمانده انتظامی کرمانشاه اظهار داشت: در ماموریت نخست ماموران انتظامی شهرستان صحنه موفق به کشف ۱۴ تن عسل احتکار شده به ارزش چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال شدند.
وی افزود: ماموران پلیس اطلاعات شهرستان صحنه در راستای برخورد با عاملان احتکار کالا‌های اساسی و مورد نیاز شهروندان پس از اطلاع از وجود یک انبار احتکار کالا و هماهنگی با مقام قضائی، نسبت به بازرسی از انبار مورد نظر اقدام کردند.
سردار امان اللهی یادآوری کرد: در بازرسی از این انبار، ۸۳۲ حلب ۱۷ کیلویی عسل کشف شد و علاوه بر پلمب انبار، صاحبش نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین با اشاره به کشف مقدار زیادی اجناس احتکار شده در روانسر، اظهار داشت: انبار محل احتکار این اجناس با تلاش‌های ماموران انتظامی شهرستان کشف و مورد بازرسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این بازرسی‌ها چهار هزار و ۹۲۰ کیلوگرم برنج، حدود هفت هزار پاکت پودر رختشویی ۵۰۰ گرمی و ۶۰۰ کیلوگرم قند احتکار شده کشف شد.
سردار امان اللهی تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان ارزش اجناس احتکار شده به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال می‌رسد.
فرمانده انتظامی استان، برخورد قاطعانه با احتکارکنندگان را از برنامه‌های اصلی پلیس عنوان کرد و گفت: این افراد مخلان واقعی نظام اقتصادی هستند که بدون هیچ گذشتی باید با آن‌ها برخورد شود.
وی در پایان گفت: طی ماه‌های اخیر مواد احتکار شده زیادی در سطح استان شامل مواد خوراکی، پوشاک، قطعات خودرو، لوازم خانگی و … توسط پلیس کشف شده و پس از گذراندن مراحل قانونی با قیمت‌های مصوب در بازار میان مردم عرضه می‌شود.