مریم هاشمی در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه اظهار کرد: خوشحالم که توانستم در چهارمین حضور خود در رقابت های جهانی به چهارمنی مدال طلا دست پیدا کنم.

وی ادامه داد: برای کسب این مدال زحمات زیادی کشیدم و خوشحالم که توانتستم مزد تلاش خود را با کسب خوشرنگ ترین مدال مسابقات بگیرم.

هاشمی تصریح کرد: همه ملی پوشان ایران در مسابقات جهانی عملکرد بسیار خوبی داشتند و نکته قابل توجه که برای اولین بار در طول رقابت های جهانی رخ داد کسب عنوان قهرمانی تیم ساندای ایران بود، عنوانی که در انحصار تیم چین بود.

قهرمان وزن ۷۰ کیلوگرم ووشوی جهان ادامه داد: تیم ایران با کسب هفت مدال طلا و یک نقره توانست برای اولین بار در تاریخ ووشو عنوان قهرمانی را کسب کند و چین در رده دوم بایستد.

وی گفت: من هم در این رقابت ها با شکست حریفانی از ایتالیا، آمریکا، هلند و در دیدار فینال برابر ووشوکار فیلیپینی توانستم مدال طلا را کسب کنم.

هاشمی همچنین به خداحافظی خود از دنیای قهرمانی اشاره و اظهار کرد: با توجه به تصمیماتی که برای زندگیم داشتم و حضور در کنار خانواده از دنیای قهرمانی خداحافظی کردم.

وی در پایان گفت: هرچند دیگر در مسابقات شرکت نمی کنم اما تصمیم دارم وارد عرصه مربیگری شده و برای آینده ووشوی ایران ده ها مریم هاشمی دیگر تربیت کنم.