به گزارش طلوع کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که با موضوع بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال مناطق روستایی و عشایری برگزارشد، با بیان اینکه بروکراسی در سیستم برخی از بانک های کرمانشاه بیداد می کند، اظهار کرد: این روند موجب کندی پرداخت تسهیلات شده است.
وی با اعلام اینکه تاکنون پرداختی تسهیلات به طرح های معرفی شده در بحث خرید دام سبک و سنگین نداشته ایم، گفت: دراین راستا ضروری است کارگروهی متشکل از بانک ها، امور عشایر و کمیته امداد استان در این زمینه تشکیل و ضمن بررسی موضوع، برای متقاضیان سخت گیری نداشته و در امور تسهیل گری کنند.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: تا سه شنبه (۲۷ شهریور) این کارگروه موظف است نتیجه تشکیل جلسه را اعلام کند که درصورت بی نتیجه بودن آن ظهر تاسوعا جلسه ای را در این رابطه برگزار خواهیم کرد.
وی همچنین با انتقاد از فرماندارانی که کمترین جذب اعتبارات  اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری را داشته اند، متذکرشد: اگر تا هفته آینده در این زمینه اقدام جدی نداشته باشند، عملکرد آنها را در رسانه ها منتشر می کنیم.
بازوند یادآورشد: وضعیت خوبی در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی عشایری  نداریم. 
حسن احمدی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان نیز در خصوص طرح های ثبت نام شده در سامانه کارا توسط عشایر استان عنوان کرد: این تسهیلات تحت عنوان پرورش دام سبک و سنگین بوده و صرفا مختص این دام ها است 
وی افزود: تاکنون جمعا ۲۷۵۱ فقره ثبت نامی جهت دریافت این تسهیلات داشته ایم که زمینه اشتغال ۴۶۰۶ نفر را فراهم می کند.
به گفته این مسئول از مجموع ثبت نامی های یادشده، ۶۰۰ پرونده حائز شرایط پرداخت تسهیلات تشخیص داده شده اند.
وی بیشترین طرح های ثبت نام شده با ۹۹۷ طرح را مربوط به شهرستان کرمانشاه و کمترین طرح ثبت نام شده با یک طرح را مربوط به شهرستان های سنقر و روانسر عنوان کرد.
مدیرکل پشتیبانی امور دام کرمانشاه بابیان اینکه تاکنون پرداختی در این رابطه در استان نداشته ایم، گفت: پس از بررسی پرونده ها کار معرفی طرح ها به بانک را آغاز خواهیم کرد.
خسرو شهبازی رییس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه نیز عنوان کرد: در این طرح هر روستایی می تواند برای خرید ۳۰ راس دام تسهیلات دریافت کند.