به گزارش طلوع کرمانشاه ، کیومرث مظفری با بیان اینکه ۵۵ درصد این اعتبار نقدی و بقیه اوراق بوده است، افزود : با این اعتبار طلب مراکز دولتی دانشگاهی تا پایان خرداد به صورت کامل تسویه و تیر ماه به صورت علی الحساب پرداخت شده است و بدهی مرداد با اعتباری که به زودی جذب می‌شود علی الحساب پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بدهی بیمه سلامت به داروخانه‌ها تا پایان اردیبهشت جاری تسویه شده است اضافه کرد : بدهی بیمه سلامت به پزشکان در سال گذشته نیز به صورت کامل تسویه شده و امسال هم تا اردیبهشت پرداخت شده است.
مدیر کل بیمه سلامت استان از استقرار نظام الکترونیک در بیمارستان‌ها به عنوان دغدغه اصلی بیمه سلامت یاد کرد و گفت : تحقق این امر مقدمه حذف دفترچه‌های درمانی است که اجرای آن از ابتدای مهر الزامی شده و هم اکنون در مرحله آزمایشی به سر می‌برد .  
 مظفری گفت : از ابتدای مهر ، سامانه استحقاق سنجی در مراکز دانشگاهی الزام شده تا بیمار احتیاجی به دفترچه نداشته باشد .
 وی افزود : در چنین شرایطی بیمار با شماره ملی به پذیرش مراجعه می‌کند که اگر بیمه شده ما باشد پذیرش خواهد شد و از خدمات بهره مند می‌شود و اگر بیمه شده سایر سازمان‌ها باشد هم پوشانی رفع می‌شود و صاحب یک دفترچه بیمه می‌شود.
مدیر کل بیمه سلامت کرمانشاه افزود : سامانه ۱۶۶۶ به صورت شبانه روز پاسخگوی شهروندان است و متقاضیان برای هر نوع سوال ، ابهام یا شکایت می‌توانند با این شماره تماس بگیرند که الگوی مناسبی برای احترام به حقوق شهروندی است .