به گزارش طلوع کرمانشاه، سرهنگ دلیری در جمع خبرنگاران از انهدام باند بزرگ توزیع مواد مخدر در استان خبر داد و افزود: با اشراف خوب اطلاعاتی پلیس مبارزه مواد مخدر یک باند بزرگ هنگام حمل محموله مواد مخدر از استان های جنوبی به کرمانشاه شناسایی و منهدم شد.

وی از کشف ۹۳ کیلوگرم تریاک از اعضای این باند خبر داد و افزود: دو نفر از اعضای این باند دستگیر شده و سایر اعضا نیز شناسایی و دستگیری آنها در دستور کار قرار دارد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در ادامه از کشف ۹۲۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان در نیمه ابتدایی امسال خبر داد و افزود: این میزان کشفیات با احتساب ماده مخدر گراس که به نوعی مخدر گیاهی است ۱۸.۵ درصد افزایش داشته است.

وی یادآور شد: بیش از ۹۴ درصد کشفیات صورت گرفته تریاک است و کشفیات مواد مخدر صنعتی امسال به لحاظ افزایش قیمت پیش سازهای آن کاهش داشته است.

دلیری همچنین از انهدام یازده باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان خبر داد و افزود: امسال برخورد با خرده فروشان بصورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از دستگیری ۱۷۰۰ خرده فروش مواد مخدر نیز در سال جاری خبر داد و افزود: این تعداد نسبت به سال گذشته ۷۸ درصد افزایش داشته است.

دلیری در پایان از اشراف کامل پلیس بر فعالیت باندهای بزرگ مواد مخدر خبر داد و افزود: فعالیت این باندها رصد شده و به موقع به آنها ضربه زده و برای دستگیری آنها اقدام می شود.