به گزارش طلوع کرمانشاه جهانبخش شکری  از مشکلات متعدد واحدهای تولیدی استان کرمانشاه یاد کرد و گفت: اگرچه اکثر این مشکلات از گذشته وجود داشته، اما طی چند ماه اخیر و بر اثر التهابات اقتصادی این مشکلات بسیارحادتر شده است.
وی افزود: اخیرا بخشنامه “پیمان‌سپاری ارزی” نیز مزید علت مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان کرمانشاه شده و اگر این روند ادامه پیدا کند بسیاری از صنایع بزرگ استان که صادرات محور هم هستند تعطیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه اکنون عمده تولیدات استان به عراق صادر می‌شود و مبادلات تجاری با این کشور به صورت ریالی است، ادامه داد: اجرای طرح پیمان سپاری ارزی برای مبادله با کشور عراق مانع صادرات صنایع استان خواهد بود.
رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه اجرای این طرح را نوعی خودتحریمی داخلی دانست و یادآوری کرد: در شرایط کنونی که از خارج کشور تحت فشار هستیم، باید از داخل تسهیل‌گری کنیم و خصوصا روند صادرات را آسان کنیم، نه اینکه با چنین بخشنامه‌هایی سد راه صادرات شویم.
شکری با بیان اینکه مجموع این مشکلات واحدهای تولیدی استان را به ستوه آورده، خاطرنشان کرد: مراجعه متعدد این واحدها به خانه صنعت و معدن استان باعث شد تا نامه‌ای به مسئولان ارشد استان با هدف پیگیری مشکلات واحدها ارسال کنیم.
وی اظهار کرد: اگرچه مسئولین در داخل استان تلاش زیادی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی می‌کنند، اما بسیاری از این مشکلات از ید استان خارج است و باید از سوی مسئولین کشوری پیگیری شود.
به گفته این فعال اقتصادی، اصلاح برخی از این مشکلات نیز نیازمند ورود نمایندگان مجلس و اصلاح قوانین است.
رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه با بیان اینکه هفت مشکل اصلی واحدهای تولیدی احصاء شده است، افزود: عمده این مشکلات مربوط به بانک‌ها، تامین مواد اولیه واحدها، صدور اجراییه و قطع آب، برق و گاز واحدها و … است.

شکری معتقد است، اگر به این مشکلات رسیدگی نشود، خطر تعطیلی بیش از ۱۳۰ واحد تولیدی و صنعتی استان را تهدید خواهد کرد و تمام کارگرانی که در این واحدها کار می‌کنند بیکار خواهند شد.

وی گفت: در شرایطی که کرمانشاه با این نرخ بیکاری مواجه است باید به فکر حفظ اشتغال موجود باشیم.