به گزارش طلوع میثم غلامی با اشاره به افزایش قیمت مرغ در ماه‌های اخیر، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مرغ روند نزولی پیدا کرده و برای عمده‌فروشان به ۹۸۵۰ تومان رسیده است.
وی قیمت واقعی و منطقی مرغ را کیلویی ۹ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: اگر روند کاهشی قیمت مرغ ادامه پیدا کند و به کمتر از ۹ هزار تومان برسد، دوباره تولیدکنندگان ضرر خواهند کرد.
غلامی افزود: حتی با همین قیمت فعلی نیز مرغداران سود چندانی نمی‌برند، چه برسد به آنکه قیمت مرغ به کیلویی کمتر از ۹ هزار تومان هم برسد.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان کرمانشاه با اشاره به افزایش هزینه‌های مرغداران، افزود: طی چند ماه اخیر و با گران شدن دلار هزینه تولید مرغ بالا رفته، زیرا بسیاری از نهاده های مورد نیاز از جمله ذرت، سویا، دارو، مکمل و … با ارز وارد می‌شود و هزینه زیادی برای تولید کننده دارد.
غلامی یادآوری کرد: با این شرایط مرغ ارزانتر از کیلویی ۹ هزار تومان دیگر برای تولیدکننده نمی‌صرفد و این امر باعث می‌شود بسیاری از تولیدکنندگان جوجه‌ریزی نداشته باشند.
وی نتیجه عدم جوجه‌ریزی را کاهش تولید مرغ دانست و عنوان کرد: با این روند باید منتظر موج دوباره افزایش قیمت مرغ در بازار باشیم.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان کرمانشاه معتقد است، این شرایط هم به ضرر تولیدکننده و هم به ضرر مصرف کننده خواهد بود.
غلامی تنها راهکار را تامین نهاده های مورد نیاز مرغداران با دلار ارزان قیمت دانست تا تولید برای آنها صرفه داشته باشد و اظهار کرد: دولت باید سویا، ذرت، دارو و … را با ارز دولتی برای مرغداران تامین کند.