به گزارش طلوع کرمانشاه ناهید فضلی کرمانشاه اظهار کرد: مهرماه امسال در مجموع ۱۷۴ هزار و ۲۸۹ دانش‌آموز مقطع ابتدایی استان راهی ۲۴۱۱ مدرسه و ۷۸۷۳ کلاس درس می‌شوند.

وی افزود: از این تعداد ۴۴ هزار و ۹۲۱ نفر در مدارس روستایی و ۱۲۹ هزار و ۳۶۸ نفر در مدارس شهری مشغول به تحصیل خواهند شد.
فضلی تعداد دانش‌آموزان دختر مقطع ابتدایی را بیش از ۸۳ هزار نفر و تعداد دانش آموزان پسر مقطع ابتدایی را نیز بیش از ۸۹ هزار نفر اعلام کرد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: تعداد دانش‌آموزان کلاس اولی استان نیز ۳۰ هزار و ۵۰۴ نفر است که در ۲۴۱۱ مدرسه مشغول به تحصیل خواهند شد.
به گفته این مسئول، از بین دانش‌آموزان کلاس اولی ۱۴ هزار و ۷۶۳ نفر دختر و ۱۵ هزار و ۷۴۱ دانش‌آموز پسر هستند.
وی عنوان کرد: از این تعداد کلاس اولی ۲۲ هزار و ۵۹۷  نفر در مدارس شهری و بیش از ۷۹۰۰ نفر در مدارس روستایی تحصیل می کنند.
فضلی از رشد ۱.۲۵ درصدی دانش آموزان کلاس اولی امسال استان هم خبر داد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه مهرماه امسال نیز مانند سال‌های گذشته دانش‌آموزان کلاس اولی در قالب جشن شکوفه‌ها یک روز زودتر به مدرسه می‌روند، افزود: مدارس ابتدایی از ۳۱ شهریور پذیرای کلاس اولی ها هستند.
وی یادآوری کرد: از آنجایی که کلاس اول اهمیت بسیار زیادی در آموزش دانش‌آموزان دارد، امسال برنامه‌های خوبی برای والدین دانش‌آموزان این پایه در نظر گرفته شده است.

فضلی از تشکیل شورای معلمین هماهنگ مدارس ابتدایی به همین منظور یاد کرد که با حضور معلمان و اولیا مدارس این مقطع تشکیل و هدف این شورا نیز آمادگی برای ورود دانش‌آموزان به مدرسه، تدوین برنامه هفتگی و … است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال برای والدین کلاس اولی‌ها آموزش‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده، تاکید کرد: کتابی به نام “تار خانه در پود مدرسه” در اختیار والدین قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: برای والدینی که سواد ندارند و یا در برخی مناطق و شهرستان‌ها به زبان محلی صحبت می‌‌کنند نیز هم آموزش به صورت صوتی و هم توسط مدرسین محلی در نظر گرفته شده است.