دکتر صیاد غلامی گفت: این ۲ مرکز متخلف در جریان بازدید گشت مشترک دامپزشکی با دستگاه های ذیربط شناسایی و با دستور مقام قضایی تعطیل شد.
وی همچنین از کشف، ضبط و معدوم سازی ۶۰۰ کیلوگرم انواع گوشت قرمز، مرغ و ماهی ناسالم در کرمانشاه خبر داد و گفت: این میزان فرآورده خام دامی ناسالم در جریان بازدیدهای اکیپ های نظارتی دامپزشکی در این شهرستان کشف و ضبط شد.
او با تاکید بر خودمراقبتی شهروندان گفت: مردم باید گوشت و فرآورده های گوشتی را از مراکز معتبر مجاز تهیه و مصرف کنند.
غلامی ، نسبت به تهیه گوشت از کشتارهای خیابانی هشدار داد و افزود: این گونه کشتارها زیرنظارت دامپزشکی نیستند و توصیه می کنیم از این مراکز گوشت تهیه نشود.
وی با بیان اینکه دامپزشکی نیز در تمام ساعات شبانه روز تلاش می کند امنیت غذایی را برای مردم تامین کند، تصریح کرد: شهروندان هم می توانند هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت را با تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با دامپزشکی در میان بگذارند.
در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.
در این استان همچنین ۲۴ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شتر مرغ و بیش از ۳۰۹هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.
در استان کرمانشاه سالانه بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیر خام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ و چهار هزار و ۸۳ تن عسل تولید می شود/ایرنا