مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه ضمن قدردانی از شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر روانسر افزود: شهر روانسر از جمله شهرهایی استان است که سهم نیم درصد کتابخانه را به موقع و منظم پرداخت می کند و دغدغه زیادی برای امور کتابخانه های این شهرستان نداریم.

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: ریشه بیشتر مشکلات جامعه در ناآگاهی و ضعف فرهنگی است و کتابخوانی یکی از مهم‌ترین ابزارهای کسب معرفت و دانایی است که می‌تواند به ارتقای دانش در جامعه کمک کند.

سعدی مصطفی زاده، یکی از شاخص های توسعه یافتگی را توجه به کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و افزود: ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی گامی مثبت در پیشرفت و توسعه جامعه می باشد.

وی تاکید کرد: کتاب های خوب و سازنده باید در اختیار مردم قرار بگیرد تا سبب افزایش مطالعه در جامعه شود.

فرماندار روانسر یادآور شد: فراگیر شدن استفاده از اینترنت و فضای مجازی، سرانه مطالعه کتاب بویژه در بین نوجوانان و جوانان را پایین آورده و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی باید به صورت جدی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

کیومرث ملکی عضو شورای اسلامی شهر روانسر نیز گفت: شهرداری و شورای شهر آمادگی دارند تا با اهدای یک قطعه زمین در شهرک ویس القرن زمینه دسترسی بیش از ۱۰ هزار نفر از ساکنان محله گل سفید و شهرک ویس القرن را به کتابخانه عمومی فراهم کنند.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد/ایرنا