مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه ، از جریمه ۳۱ شرکت متخلف حمل و نقل و لغو پروانه پنج شرکت در این استان خبر داد.

فریبرز کرمی روز یکشنبه با اشاره به برگزاری جلسات کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ از ابتدای سال جاری تاکنون افزود: در قالب کمیسیون ماده ۱۲ در ۶ ماه گذشته، ۱۵ جلسه رسیدگی به تخلفات ۸۱ شرکت و مؤسسه حمل و نقل کالا و مسافر تشکیل و تصمیماتی اتخاذ شد.
وی اظهار داشت: از مجموع تصمیمات اتخاذ شده ۸۱ رأی شامل، ۳۱ مورد جریمه، ۳۵ مورد تبرئه، پنج مورد لغو پروانه، تعطیلی یک شرکت و لغو پروانه تعلیقی آن و نیز صدور ۹ مورد تذکر بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه با بیان اینکه در مدت مشابه سال قبل نیز هفت جلسه کمیسیون ماده ۱۲ تشکیل و به ۶۱ مورد تخلف شرکت ها و مؤسسات حمل و نقلی (کالا و مسافر) رسیدگی و تصریح کرد: از مجموع تصمیمات صادره ۲۸ مورد تذکر، ۱۷ مورد تبرئه و ۱۶ مورد جریمه اجرایی شد.
کرمی همچنین از برگزاری جلسه کمیسیون ماده ۱۱ به منظور صدور، تمدید، تعویض و لغو برگ فعالیت رانندگان حمل و نقل بار و مسافر برون شهری و روستایی و رسیدگی به تخلفات حرفه ای رانندگان بخش عمومی حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر خبر داد.
او گفت: در نیمه نخست امسال، ۱۲ جلسه کمیسیون ماده ۱۱ تشکیل و به تخلفات ۱۲۳ راننده رسیدگی و تصمیماتی گرفته شده است که از مجموع تصمیمات صادره ۷۵ مورد تذکر، هشت مورد برائت و ۴۰ مورد منجر به غیر فعال کردن کارت هوشمند راننده شده است.
وی بیان کرد: در مقایسه با ۶ ماه مشابه سال قبل با تشکیل جلسات این کمیسیون، ۹ جلسه تشکیل و به تخلفات ۱۱۳ راننده رسیدگی و تصمیم گیری شد که از مجموع آرای صادره ۲۹ مورد تذکر، ۱۶ مورد تبرئه، ۶۰ مورد منجر به غیرفعال کردن کارت هوشمند رانندگان متخلف شد و نیز همچنین ۲ مورد در حال بررسی می باشد.
هم اکنون ۲۴۳ دستگاه اتوبوس، هزار و ۳۶۵ مینی بوس و یک هزار و ۲۰۸ دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه به مسافران خدمات می دهند.
۲۷ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در این استان هم اکنون با امکانات لازم پذیرای ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند.
استان کرمانشاه بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد/ایرنا