وی همچنین از حجم بالای تماس های مردمی با سامانه ۱۲۲ آبفا خبر داد و گفت: تماس های زیادی در این مدت با این سامانه برقرار شده که بیشتر در حوزه کسب اطلاع از افت فشارهای ناشی از افزایش میزان مصرف اخیر می باشد.

مصرف آب را از حد نگذرانیم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: بارندگی‌های مناسب سال آبی جاری موجب شده است تا تصور غلطی در جامعه مبنی بر رفع مشکل کم آبی ایجاد شود، همین مساله در کنار افزایش دمای هوا و ماندگاری آن موجب شده است تا مصرف امسال آب استان کرمانشاه به شکل قابل توجهی افزایش یابد.

تخت شاهی با تأکید بر اینکه صرفه جویی در مصرف آب باوجود بارش های خوبی که داشتیم همچنان باید مورد توجه جدی همگان باشد، افزود: با توجه به شروع گرمای هوا و نیز احتمال طولانی تر بودن روزهای گرم، مردم همچنان باید مدیریت مصرف آب را جدی گرفته از مصرف بیش از نیاز خودداری کنند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی مشترکین باید ضمن مدیریت مصرف و رعایت الگوهای مصرف آب، به نحوی از آب موجود استفاده کنند که دیگر همشهریان که در محله هایی که با افت فشار آب مواجه هستند نیز از این موهبت الهی بهرمند باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه سازگاری با کم‌آبی و نهادینه کردن فرهنگ درست استفاده کردن از آب را از نیازهای امروز استان دانست و افزود: بیش از هر موضوع دیگری نیاز به آموزش در این زمینه داریم تا ضمن یادآوری چالش کمبود آب، روش‌های درست استفاده کردن از این مایع حیاتی را به مردم آموزش دهیم.

از جمعیت ۲ میلیون نفری استان حدود یک میلیون نفر در شهر کرمانشاه ساکن هستند.

استان کرمانشاه ۳۷۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد ۲۲۰ هزار مشترک مربوط به شهر کرمانشاه است/ایرنا