علیمراد مرادی‌مجد با اشاره به اینکه تلفات برق در استان کرمانشاه در سال ۹۵ به ۱۹ درصد رسیده است اظهار داشت: میزان تلفات برق در سال گذشته ۱۵.۲ بوده و امسال به ۱۳.۸ درصد رسیده است و امید داریم تا افق ۱۴۰۵ به هشت درصد برسد.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از کاهش تلفات برق ناشی از کاهش انشعابات غیرمجاز است عنوان کرد: انشعابات غیرمجاز برق استان از ۱۹ هزار مورد در سال ۹۲ به کمتر از ۲۰۰۰ مورد در سال گذشته رسیده است.

مرادی‌مجد گفت: در شرایطی که میانگین خاموشی در کشور ۷۰۰ دقیقه در سال برای هر مشترک است این میزان در کرمانشاه تا پایان سال گذشته حدود ۲۹۲ دقیقه بوده است و تلاش می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۵ به ۸۰ دقیقه در سال برسد.

وی با اشاره به اینکه در خاموشی‌های تابستان امسال ۱۴ میلیون کیلووات انرژی با ارزش دو میلیارد تومان توزیع نشد افزود: پیک مصرف برق در تابستان امسال مربوط به ۶ مرداد و به میزان ۷۲۷ مگاوات است که این عدد در سال گذشته ۷۲۲ مگاوات بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از برق‌رسانی به ۷۵ هزار چادر و کانکس در مناطق زلزله‌زده خبرداد و گفت: در این مدت ۲۲۳ میلیون کیلووات برق به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در مناطق زلزله‌زده مصرف شد که عمده مصرف نیز در سرپل‌ذهاب و ثلاث باباجانی بوده است/تسنیم