حمید دیمویی با اشاره به ارزیابی تعداد ۱۱۸۶۱ واحد تعمیری و مقاوم سازی در شهر سرپل ذهاب اظهار داشت: عملیات تعمیر تمام واحدهای تعمیری شهر سرپل ذهاب به پایان رسیده و اکنون نوبت به نظارت صحیح بر اجرا و ساخت واحدهای احداثی در منطقه نظارتی اصفهان در شهر زلزله زده سرپل ذهاب هست.

وی در رابطه با روند پیشرفت فیزیکی واحدهای احداثی شهر سرپل ذهاب در منطقه نظارتی ستاد معین بازسازی اصفهان خاطرنشان کرد: تاکنون پی کنی ۲۶۸۲ واحد در سرپل ذهاب به پایان رسیده است و به تعداد ۲۱۳۳ واحد عملیات بتن ریزی فونداسیون انجام شده است.

رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان مستقر در سرپل ذهاب افزود: تعداد ۱۴۷۲ واحد در مرحله اجرای اسکلت و تعداد ۷۱۲واحد عملیات بتن ریزی سقف انجام شده است.

وی گفت: عملیات دیوارچینی ۴۷۷ واحد و اجرای گچ و خاک ۱۷۴ واحد  در دستور کار بوده و تاکنون تعداد ۲۲ واحد در مرحله  پایان کار هستند.

دیمویی با بیان اینکه دوره آموزشی جوش ویژه کارشناسان و ناظران ستاد اصفهان در حال برگزاری است، گفت: این دوره آموزشی هر هفته  زیر نظر مهندس زندی استاد و کارشناس جوش از دانشگاه کرمانشاه و با حضور ۳۰ نفر از کارشناسان ستاد معین بازسازی اصفهان در محل ستاد تشکیل می‌شود.

وی افزود: لزوم برگزاری این دوره‌ها آموزش کارشناسان ستاد در نحوه استفاده و کاربرد جوش در ساختمان‌های با اسکلت فلزی است.

رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان مستقر در سرپل ذهاب با اشاره به برگزاری این دوره آموزشی اظهار داشت: با توجه به اینکه اکثر ساختمان‌های احداثی در سرپل ذهاب به صورت اسکلت فلزی بوده و ایمن سازی و مقاوم سازی ساختمان از  ضروریات فنی و اجرایی هست، بنابراین برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه کارشناسان و ناظران ستاد از اهمیت بالایی برخوردار است/تسنیم