نمکی: برخی فکر کردند کلید خزانه دست من است

وزیر بهداشت گفت: برخی فکر می‌کردند من از سازمان برنامه به وزارت بهداشت بیایم کلید خزانه دست من خواهم بود اما با ٢٠ هزار میلیارد تومان بدهکاری وارد سال جدید شدیم و بسیج فشارخون و سیلاب هم داشتیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در محیط‌های متنوع جغرافیایی با تنوع بیماری‌ها رو به رو هستیم  و در عرصه بهداشت گرفتار بیماری واگیر و غیرواگیر هستیم، سالک در شرق اصفهان گرفتارمان می‌کند و نمی‌توانیم بگوییم از شر بیماری واگیردار خلاص شدیم، باید به هر دو مدل بیماری بپردازیم و نقاط آندمیک را شناسایی کنیم امیدواریم واکسیناسیون روتاویروس و پنوموکوک ساخت داخل از سال آینده به واکسیناسیون کشوری اضافه شود

وی ادامه داد: سیستم ارجاع و پزشکی خانواده باید امسال به سرانجام برسد و شیوه اجرای آن با پرونده الکترونیک متفاوت خواهد بود امیدواریم با ریل‌گذاری مناسبی که در پرونده الکترونیک سلامت انجام دادیم این تکلیف را به سرانجام برسانیم.

استفاده از موبایل و استارت آپ برای ارتقای بهداشت

وی ادامه داد: باید شعار  هر خانه یک پایگاه بهداشتی را جدی بگیرید و از موبایل و استارتاپ‌ها برای ارتقا بهداشتی کمک بگیریم متاسفانه بحث بهداشت دهان و دندان به خصوص در مناطق محروم و کمتر برخوردار به شدت مغفول مانده است.

نمکی با تاکید بر اینکه بهداشت سالمندان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: سالمندان زمانی که می‌توانستند خلق ثروت کنند زیرساخت آن وجود نداشت، سالمندان پر دغدغه هستند و باید آن‌ها را دریابیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امسال سخت‌ترین سال بعد از انقلاب اسلامی است، گفت: برخی هنوز در حال و هوای جیب پر اسکناس هستند و دوران ماه عسل وزارت بهداشت تموم شده است./ایسنا