کیومرث مظفری افزود: این اداره کل به عنوان یکی از اعضای کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان کرمانشاه آمادگی لازم برای مشارکت فعال در ایستگاه های سلامت در مسیر زوار عتبات عالیات را دارد.
او گفت: با استقرار کارشناسان ناظر در بیمارستان های شهرستان های مسیر و آماده باش تمام ادارات و دفاتر پیشخوان زیر مجموعه، دفترچه های مورد نیاز در حداقل زمان ممکن صادر می شود و بیماران را به مراکز درمانی راهنمایی و هدایت می کنند.
وی با بیان اینکه این اداره کل در اقدامی ویژه و به منظور تسهیل در ارائه خدمات به بیمه شدگان در ایام تعطیل هم آماده خدمات رسانی و صدور دفترچه برای زوار است، افزود: با هدف ارائه خدمات به بیمارانی که در ایام تعطیل بستری می شوند، همکاران اداره کل بیمه سلامت از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ ایام تعطیل برای تعویض و تمدید دفترچه و صدور معرفی نامه بیمارستانی در اداره کل حضور دارند.
دبیر سازمان های بیمه گر استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به هماهنگی با بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی، گفت: تلاش داریم در این خصوص بیشترین اطلاع رسانی را انجام دهیم و این بیماران می توانند در ایام تعطیل به اداره کل بیمه سلامت مراجعه و یا با شماره تلفن های ۳۷۲۴۲۷۴۲ و ۳۷۲۴۱۸۴۹ تماس گرفته و راهنمایی لازم دریافت نمایند.
مظفری تاکید کرد: در صورت عدم مراجعه بیماران برای اخذ دفترچه بیمه، هزینه های آنها قابل پذیرش نخواهد بود.
وی با بیان اینکه دفترچه های بیمه مانند اوراق بهادار بوده و بیمه شدگان نباید برای استفاده آن را به دیگران واگذار کنند، افزود: برای تعویض دفاتری که اوراق آن زودتر از سه ماه به پایان رسیده است،(ارائه دفترچه قبلی، ارائه فیش هزینه صدور دفترچه و کسب نظر کمیته فنی استان و یا پزشک معتمد به استثناء بیماران خاص) از شرایط آن است ؛ درخواست خدمت باید توسط سرپرست و یا بستگان درجه یک و یا قیم و یا وکیل قانونی بیمه شده صورت پذیرد.
طبق تقویم رسمی کشورمان، اربعین حسینی روز سه شنبه هشتم آبان مصادف با ۲۰ صفر است.
مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز رسمی تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.
عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و این مجموعه در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
قصرشیرین با ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

ایرنا