نقشه برداری مغز علم بین رشته‌ای است که به مطالعه تغییرات ساختاری و عملکردی مغز در بیماری‌های روان پزشکی و نورولوژی، شناخت بهتر از عملکرد‌های شناختی مغز طی فرآیند‌هایی مثل حافظه و هیجان و معرفی پژوهش‌های اخیر و جدیدترین یافته‌ها در این حوزه مطالعاتی می‌پردازد.
در این همایش، پروفسور پل تامسون، استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و رئیس پروژه بین المللی انیگما، برای دومین بار در طی سه سال گذشته حضور داشت. ایشان که در دوره سوم این همایش، پیشنهاد تاسیس گروه تحقیقاتی خواب را به ایران داده بود، در این راستا به ایراد سخن پرداخت.
انیگما یک کنسرسیوم بین المللی با مشارکت حدود ۳۸ کشور جهان است که پژوهشگران در زمینه‌های مختلف بیماری‌های مغز با یکدیگر همکاری و با به اشترک گذاشتن نتایج تحقیقات خود به انجام پژوهش‌های عظیم بین المللی کمک می‌کنند.
گروه خواب انیگما با هدایت و سرپرستی کشورایران (دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه) در این مدت موفق به جذب محققین برجسته‌ای از امریکا، هلند، انگلیس، آلمان و کره جنوبی شده است.
در غرفه‌ای که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قرار گرفته بود چند نفر از اعضای مرکز تحقیقات اختلالات خواب کرمانشاه به معرفی این مرکز، فعالیت‌های تشخیصی، درمانی و نیز مطالعاتی که در حوزه تصویربرداری مغزی در اختلالات خواب در این مرکز انجام گرفته پرداخته و پاسخگوی سوالات بازدیدکنندگان بودند./صداوسیما